Awaria w dużym banku. "Przepraszamy za utrudnienia"

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes
Ekspert o prawie do złożenia wniosku o wakacje kredytowe
Ekspert o prawie do złożenia wniosku o wakacje kredytoweTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSEkspert o prawie do złożenia wniosku o wakacje kredytowe

W poniedziałek po południu występują utrudnienia w dostępie do części usług w mBanku. "Chwilowo nie zapłacisz Blikiem" - poinformowali przedstawiciele banku.

mBank poinformował o utrudnieniach we wpisie w mediach społecznościowych. "Chwilowo nie zapłacisz Blikiem. Możesz za to bez przeszkód płacić swoją kartą" - czytamy we wpisie na Twitterze.

Jednocześnie przedstawiciele banku zapewnili, że pracują nad przywróceniem usługi. "Prosimy o cierpliwość. Przepraszamy za utrudnienia!" - dodano.

Z informacji dostępnych na stronie serwisu Downdetector, który gromadzi informacje o problemach wysyłanych przez internautów, wynika, że awaria w mBanku rozpoczęła się w poniedziałek po godzinie 10. To wtedy zaczęła rosnąć liczba zgłoszeń o utrudnieniach.

Płatność blikiem

Płatność za pomocą systemu Blik polega na generowaniu jednorazowych 6-cyfrowych kodów, ważnych przez ograniczony czas. Kody te wpisuje się do terminala płatniczego i na ich podstawie następuje autoryzacja transakcji przez bank. W ubiegłym roku rozpoczął się proces uruchamiania płatności zbliżeniowych Blik, zgodnie z tą metodą po odblokowaniu wystarczy zbliżyć telefon do terminala płatniczego.

W ramach systemu Blik możemy też przesyłać pieniądze na numer telefonu. Aby odebrać przelew na telefon, konieczne jest posiadanie aplikacji bankowej i zarejestrowanego telefonu w usłudze Blik.

Operatorem systemu płatności mobilnych Blik jest firma Polski Standard Płatności.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/dap

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości