Agenci CBA weszli do siedziby KNF. W tle duży projekt informatyzacji

Z kraju

Adrian Grycuk/Wikipedia (CC-BY-SA-3.0-PL)Agenci CBA weszli do siedziby KNF

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego w siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie zabezpieczyli dokumentację z postępowania kontrolnego ws. projektu PZU - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie Agnieszka Zabłocka-Konopka.

- Funkcjonariusze CBA dokonali zabezpieczenia dokumentacji kontrolnej z postępowania kontrolnego mającego bezpośrednio związek z postępowaniem prokuratury regionalnej w Warszawie, dotyczącym sprawy PZU - powiedziała.

Szkoda majątkowa

Dodała, że obecność funkcjonariuszy służyła temu, by uzyskać "dokumentację zgodnie z prawem na podstawie postanowienia o żądaniu wydania rzeczy. - Agenci bezpośrednio pojechali na miejsce, aby ją zabezpieczyć - powiedziała. - Zawsze standardowo współpracujemy z organami ścigania - powiedział rzecznik KNF Łukasz Dajnowicz, pytany o czwartkową wizytę CBA w siedzibie komisji. O tym, że funkcjonariusze Biura weszli w czwartek w południe do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie i zabezpieczają dokumenty poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA. W ubiegłą środę CBA weszło do siedziby PZU przy ul. Jana Pawła II i zabezpieczyło dokumentację dotyczącą jednego z dużych projektów informatycznych. Zabłocka–Konopka informowała wtedy, że CBA, zgodnie z postanowieniami wydanymi przez prokuraturę, prowadziło czynności w siedzibie PZU Życie SA w Warszawie od 15 czerwca. Chodzi o zawiadomienie dot. wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach dot. spółki PZU Życie SA i PZU SA w związku z realizacją jednego z projektów informatycznych z lat ubiegłych. Wyrządzona szkoda ma sięgać do 200 mln zł.

Agenci CBA wkroczyli do Kulczyk Holding i Ciech SA:

Agenci CBA wkroczyli do Kulczyk Holding i Ciech SATVN24 BiS

Autor: tol//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adrian Grycuk/Wikipedia (CC-BY-SA-3.0-PL)