Szykują się zmiany dla podróżujących do Włoch. "Ważne informacje"

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes, ansa.it
Wakacje 2022. Jak bardzo wzrosły ceny?
Wakacje 2022. Jak bardzo wzrosły ceny?TVN24
wideo 2/4
TVN24Wakacje 2022. Jak bardzo wzrosły ceny?

Włochy szykują się do całkowitego poluzowania obostrzeń w związku z pandemią COVID-19. Od 15 czerwca może zniknąć wymóg noszenia maseczek między innymi w środkach transportu, kinach i teatrach. Zmiany zapowiedział przedstawiciel włoskiego ministerstwa zdrowia w wywiadzie radiowym.

O zmianach dla turystów napisała na Twitterze ambasada RP w Rzymie. "Ważne informacje dla wszystkich planujących urlop we Włoszech" - czytamy we wpisie. W grafice dołączonej do wpisu przypomniano, że od początku czerwca br. nie trzeba przedstawiać unijnego certyfikatu szczepienia ani negatywnego wyniku testu. Wcześniej zniesiono też obowiązek wypełniania formularza lokalizacyjnego przed przyjazdem do Włoch.

Maseczki we Włoszech

Jednocześnie na grafice znalazła się informacja, że do 15 czerwca pozostaje wymóg posiadania maseczki w środkach transportu zbiorowego, szpitalach, kinach i teatrach. Poluzowanie tych obostrzeń zapowiedział w środę podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Andrea Costa. - Wierzę, że od 15 czerwca zniesiemy ostatnie wciąż obowiązujące restrykcje - powiedział Costa w Rai Radio1. Jak przekazał, przepisy w tej sprawie mają zostać opublikowane na początku przyszłego tygodnia.

Obecnie w powyższych miejscach wymagana jest maseczka typu FFP2. Jest kilka wyjątków. Powyższy obowiązek nie dotyczy dzieci do lat sześciu, osób ze schorzeniami lub niepełnosprawnościami wykluczającymi użycie maseczki oraz momentu uprawiania aktywności sportowej.

"Od początku maja br. przestał obowiązywać wymóg zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, z kilkoma wyjątkami. Od początku minionego miesiąca nie trzeba też okazywać certyfikatów szczepienia, zaświadczenia o statusie ozdrowieńca lub negatywnego wyniku testu w celu skorzystania z usług, wyjątkiem pozostaje wstęp osób odwiedzających do szpitali i domów opieki" - czytamy na stronach polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes, ansa.it

Źródło zdjęcia głównego: K - Photo / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości