Apple stworzy samochód? Zarejestrował domenę internetową "apple.car"

Tech

AppleApple rejestruje nowe domeny internetowe. Zwiastun nowego przedsięwzięcia?

Korporacja Apple zarejestrowała takie domeny jak "apple.car" czy "apple.auto", dając tym powód do kolejnych spekulacji o zwrocie firmy w stronę przemysłu samochodowego. "Może to mieć związek z aplikacją dla IPhone'ów przeznaczoną dla kierowców, ale nie musi" – komentuje w sobotę agencja Reutera.

Aplikacja "Apple's CarPlay" ma umożliwiać dokonywanie połączeń, słuchanie muzyki i sprawdzanie poczty głosowej bez odrywania rąk od kierownicy – czytamy w komentarzu.

Nowe domeny, rekrutacja pracowników

"Z drugiej strony, warto pamiętać, że Apple Inc. prowadzi od lat bardzo agresywną rekrutację specjalistów z branży motoryzacyjnej wywodzących się z Forda czy z korporacji Mercedes-Benz" – zaznacza agencja. A pojawiające się od miesięcy plotki mówią o tym, że gigant IT pracuje nad elektrycznym lub samoprowadzącym się samochodem. Nazwy dla domeny zarezerwowanej przez korporację Apple Inc. w grudniu są następujące: "apple.car", "apple.cars" oraz "apple.auto" – wynika z informacji zamieszczonych na portalu MacRumors (Plotki ze świata Mac). Apple Inc. (wcześniej Apple Computer Inc.) zajmuje się projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej i komputerów, a także tworzeniem oprogramowania. Firma została założona w 1976 roku przez Steve’a Wozniaka – projektanta, Steve’a Jobsa i Ronalda Wayne’a.

Autor: ag//km / Źródło: PAP, Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: Apple