TVN24 Biznes | Tech

"Jedna z najtrudniejszych decyzji". Premiera Cyberpunk 2077 kolejny raz opóźniona

TVN24 Biznes | Tech

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Fragment oficjalnego zwiastunu gry Cyberpunk 2077
Fragment oficjalnego zwiastunu gry Cyberpunk 2077CD Projekt RED
wideo 2/4
CD Projekt REDFragment oficjalnego zwiastunu gry Cyberpunk 2077

Premiera gry Cyberpunk 2077 została przesunięta z 17 września na 19 listopada - poinformowała spółka CD Projekt. Jak wskazano w komunikacie, "jest to jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie może podjąć twórca gier".

W czerwcu 2019 roku CD Projekt podawał, że ogólnoświatowa premiera gry Cyberpunk 2077 odbędzie się 16 kwietnia 2020 roku. Na początku roku ten termin przesunięto na 17 września. W czwartek spółka poinformowała o kolejnym przesunięciu premiery gry - na 19 listopada.

Premiera gry Cyberpunk 2077 przesunięta

"Ci z Was, którym znana jest filozofia przyświecająca nam w tworzeniu gier, wiedzą, że nie wydamy gry, która nie jest gotowa. Zdajemy sobie jednak sprawę, że każda decyzja o przesunięciu premiery kosztuje nas Wasze zaufanie" - czytamy w komunikacie CD Projekt.

Jak podkreślono, "jest to jedna z najtrudniejszych decyzji, jakie może podjąć twórca gier".

"I mimo iż uważamy ją za słuszną, jesteśmy Wam winni przeprosiny za to, że musicie jeszcze poczekać. Chcemy, by Cyberpunk 2077 został z Wami na wiele lat. Mamy nadzieję, że po premierze zrozumiecie, dlaczego zdecydowaliśmy się na ten krok" - dodał polski producent gier.

ZOBACZ KOMUNIKAT

"W chwili, gdy piszemy te słowa, Cyberpunk 2077 jest kompletny zarówno jeśli chodzi o zawartość, jak i o grywalność. Questy, przerywniki filmowe, umiejętności i przedmioty; przygody, jakie można przeżyć w Night City – to wszystko jest już na swoim miejscu. Biorąc jednak pod uwagę bogactwo elementów i złożoność nakładających się na siebie systemów, musimy starannie wszystko przetestować, zbalansować mechaniki gry oraz poprawić wiele błędów" - wyjaśniła spółka.

Producent zwrócił uwagę, że "ogromny świat oznacza ogromną ilość pracy niezbędnej do jego dopieszczenia: na to właśnie zamierzamy poświęcić dodatkowy czas".

CD Projekt poinformowało, że w bieżącym tygodniu wydawca zaczął udostępniać grę do samodzielnego wypróbowania dziennikarzom z całego świata. Ich opinie mają zostać opublikowane pod koniec czerwca.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

O grze

Gra Cyberpunk 2077, rozgrywająca się w świecie przyszłości, ma ukazać się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Grę Cyberpunk 2077 podczas konferencji Xbox zaprezentował kanadyjski aktor Keanu Reeves, który użyczy wyglądu, a w anglojęzycznej wersji gry także głosu, legendarnemu Rockerboyowi. Reeves to odtwórca głównej roli w trylogii Matrix, serii John Wick oraz w filmie Johnny Mnemonic.

Oprócz CD Projekt na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie notowani są też inni producenci gier komputerowych, w tym 11 bit studios, Playway, CI Games czy Ten Square Games.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: CD Projekt

Pozostałe wiadomości