Sprawdź obietnice PiS

    31 stycznia 2016

    Podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł było jedną z kluczowych obietnic Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy w kampaniach wyborczych. Nadal nie doczekaliśmy się jej realizacji i nie wiemy jakie są ostateczne związane z nią plany rządu na przyszłość. Przypominamy, jak zmieniało się stanowisko rządzących w tej sprawie.

    500 zł na dziecko - to jedna z obietnic wyborczych, które pozwoliły dojść do władzy PiS. Po długich konsultacjach program Rodzina 500 plus został w lutym przyjęty przez parlament i podpisany przez prezydenta. Ma ruszyć w kwietniu.

    Obniżenie wieku emerytalnego było jedną z głównych obietnic wyborczych prezydenta Andrzeja Dudy oraz szefowej rządu Beaty Szydło. Od ich zwycięstwa mijają miesiące, a wciąż nie wiemy, czy i kiedy zostanie przywrócony poprzedni, niższy wiek emerytalny.

    Pomoc dla zadłużonych we frankach szwajcarskich była jednym z głównych haseł Andrzeja Dudy w kampanii prezydenckiej. Od jego zwycięstwa w wyborach minęło już ponad osiem miesięcy, a ustawy rozwiązującej ten problem wciąż nie ma. Także rząd PiS nie śpieszy się z pomaganiem zadłużonym, oddając w tej kwestii całą inicjatywę pałacowi prezydenckiemu. Prześledziliśmy opinie i działania prezydenta oraz rządu dotyczące pomocy dla frankowiczów.