Brain Forum 2015

  1 kwietnia 2015

  Brain Forum w Lozannie, to spotkanie nie tylko naukowców, ale także ludzi biznesu, którzy przekładają ich pomysły na czyste pieniądze. Wiele z wynalazków pokazywanych w Szwajcarii nie zostało jeszcze wprowadzonych do powszechnego użytku, ale ich zastosowanie już w najbliższej przyszłości może całkowicie zmienić świat medycyny. Relacja Karoliny Hytrek-Prosieckiej z Lozanny.

  Zamierzamy zmienić sposób, w jaki gromadzimy informacje o naszym ciele. Chcemy wynaleźć miniaturowe inteligentne znaczki, które będzie można naklejać na skórę, i które przy pomocy miniaturowych sensorów zmierzą kilka rzeczy w naszym organizmie - powiedziała TVN24 Biznes i Świat Esmeralda Megally, dyrektor generalny firmy Xsensio. W Lozannie trwa konferencja Brain Forum, na której spotykają się naukowcy i biznesmeni prowadzący badania nad ludzkim mózgiem.

  Mamy metody, dzięki którym można stymulowac mózg. Wiemy, jak dostarczyć temu narządowi informacje, które mówią mu, czy dana osoba jest głodna, czy potrzebuje poćwiczyć, albo czy potrzebuje więcej snu - powiedział prof. Christopher Toumazou z Imperial College w Londynie. W Lozannie trwa konferencja Brain Forum, na której spotykają się naukowcy i biznesmeni prowadzący badania nad ludzkim mózgiem.

  Naukowcy wciąż nie mają kompletnej mapy ludzkiego mózgu. Podobnie jak nie rozumieją wszystkich zachodzących w nim procesów. Temu problemowi oraz rozwiązaniom umożliwiającym walkę z chorobami neurologicznymi poświęcone jest Brain Forum w Lozannie. Relacja Karoliny Hytrek-Prosieckiej.

  - W przypadku depresji poszczególne części mózgu przestają się ze sobą komunikować, tak jak powinny. Badamy, jak sprawić, żeby znowu to robiły. Nowy model mózgu pomoże nam odkryć sposoby na tworzenie terapii dla ludzi z poważnymi problemami. Niestety, prawdopodobnie nigdy nie poznamy wszystkich własności mózgu. Gdyby tak się stało, to moglibyśmy go zbudować, a to byłoby nieco przerażające - mówi dr John P. Donoghue z Wydziału Neurologii Uniwersytetu Browna. W Lozannie trwa konferencja Brain Forum, na której spotykają się naukowcy i biznesmeni prowadzący badania nad ludzkim mózgiem.