Biłgoraj, Wysokie Mazowieckie, Lidzbark Warmiński - to miasta powiatowe, które wydały najwięcej środków unijnych w latach 2014-2019 w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Wśród gmin wiejskich prym wiodły Ożarowice, Rossosz oraz Puńsk. - W samorządach tych inwestycji ze środków unijnych jest naprawdę dużo - podkreślił Andrzej Gniadkowski, zastępca redaktora naczelnego Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota". Gość cyklu #FUNDUSZEUE w TVN24 BiS podkreślił, że kluczowe jest, aby mieć wyspecjalizowanych ludzi żeby pozyskać te środki.
W ramach cyklu #FUNDUSZEUE pokazujemy inwestycje w Polsce dofinansowywane przez Unię Europejską. W piątek o wykorzystaniu środków unijnych mówił na antenie TVN24 BiS Andrzej Gniadkowski, zastępca redaktora naczelnego Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota".
- Dziesięć lat temu ponad 70 procent środków, które pozyskiwaliśmy z Unii kierowaliśmy na gospodarkę wodno-ściekową, dzisiaj to już jest poniżej 40 procent (...) drugie miejsce zajmuje ochrona klimatu, a trzecie - utrzymanie i zagospodarowanie terenów zielonych - wskazał Gniadkowski.
Jak zmieniły się Wasze miasta, miasteczka i wsie od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej? Czekamy na filmy, zdjęcia i wspomnienia – wysyłajcie je na Kontakt24.
Źródło: TVN24 BiS
Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock