TVN24 Biznes | Pieniądze

Weekendowe przerwy w dostępie do konta. Aż 13 banków na liście

TVN24 Biznes | Pieniądze

Autor:
mb,
kris
Źródło:
TVN24 Biznes
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą (materiał z 2019 roku)
Polacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą (materiał z 2019 roku)TVN24 BiS
wideo 2/3
TVN24 BiSPolacy chętnie płacą bezgotówkowo. Ale wciąż nie wszędzie mogą

PKO BP, Santander Bank Polska, mBank, Millennium i ING Bank Śląski - to tylko niektóre banki, które zaplanowały prace serwisowe w najbliższych dniach. Klienci muszą przygotować się na spore utrudnienia.

Na utrudnienia muszą przygotować się klienci PKO BP. Wszystko przez planowane prace modernizacyjne w serwisach iPKO i iPKO biznes oraz w aplikacji IKO.

Od północy z soboty na niedzielę do niedzielnego południa klienci nie skorzystają z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz nie zapłacą w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO". Od północy do godz. 6.00 klienci PKO BP nie skorzystają z aplikacji IKO i nie zapłacą zbliżeniowo z IKO.

Ponadto w niedzielę w godzinach 6.00-12.00 aplikacją IKO będzie można tylko wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych (wyłącznie z użyciem kodu Blik, nie będą działać płatności zbliżeniowe).

Dodatkowo 21 listopada (sobota) i 22 listopada (niedziela) od 0.00 do 7.30 nie zrobimy przelewów natychmiastowych (Express Elixir) i międzybankowych przelewów na telefon Blik. Przerwa jest związana z pracami serwisowymi po stronie operatora systemów płatności – Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR) - czytamy w komunikacie.

"W nocy z 21 na 22 listopada od godz. 00:00 do godz. 05:30 planujemy prace serwisowe" - poinformowano w komunikacie. 

Klienci ING BŚ mogą mieć problemy ze skorzystaniem z następujących usług: bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING i aplikacji Moje ING mobile, systemu bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej, płatności BLIK, systemu rozliczeń płatności natychmiastowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING oraz płatności kartami w internecie, w szczególności zabezpieczonych 3D Secure.

Ponadto nie będzie również można: aktywować kart i nadawać kodów PIN, zamówić karty Mastercard w telefonie, przypisać do telefonu karty Mastercard w telefonie (aktywować płatności), dodać karty VISA zbliżeniowej do aplikacji Google Pay oraz Apple Pay, a także zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej.

"Może się zdarzyć, że nie zapłacisz również kartą na terminalu płatniczym" - zakomunikowano. 

ING Bank Śląski poinformował też, że w sobotę 21 listopada 2020 od 14:00 nie będzie można wykonywać operacji księgowych w trybie online. Przelewy wewnętrzne (a więc między rachunkami w tym banku), przyjęte do realizacji po 14.00, zrealizowane będą tego samego dnia, ale zaksięgowane na kontach w poniedziałek 23 listopada. Przelewy zewnętrzne przyjęte do realizacji po godz. 14:00 zrealizowane zostaną w poniedziałek 23 listopada.

"W nocy z 20 na 21 i z 21 na 22 listopada 2020, od 0:00 do 7:30 nie będzie można wykonać przelewów natychmiastowych Express Elixir i przelewów BLIK na telefon" - napisano w komunikacie.

Oprócz tego klienci mogą mieć problemy z wpłatami i wypłatami z bankomatów. W nocy z 22 na 23 listopada 2020 od 22:30 do 04:30 mogą występować chwilowe przerwy w realizacji transakcji wpłat i wypłat w bankomatach sieci Planet Cash/ING.

W najbliższy weekend - 21-22 listopada mBank będzie przeprowadzał prace techniczne. Oznacza to, że część usług będzie niedostępna.

W niedzielę w godzinach 2.00-8.50 klienci banku nie będą mogli zapłacić kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu. Za zakupy w internecie nie będą mogli zapłacić w godzinach 2.00-10.45.

"Pomiędzy godziną 2.00-10.45 nie zalogujesz się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. W godzinach 1.30-11.30 nie złożysz żadnego wniosku" - czytamy w komunikacie. 

Wyjaśniono, że podczas przerwy bank nie będzie miał wglądu w dane klientów związane z bankiem, dlatego w tym czasie nie uda się zrealizować żadnej operacji poprzez infolinię.

Nastąpi przerwa w działaniu przelewów ekspresowych oraz na numer telefonu BLIK. Również w ten weekend Krajowa Izba Rozliczeniowa przeprowadzi prace techniczne. W tym czasie nie będzie można zrealizować przelewów na numer telefonu BLIK. Nie będzie też można zlecić przelewów ekspresowych w serwisie transakcyjnym i na urządzeniach mobilnych. Usługi będą niedostępne 21 i 22 listopada br., w godzinach 0.00-7:30.

"Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę" - napisał mBank.

Jak poinformował bank, ze względu na prace serwisowe od piątku 20 listopada od godz. 23.00 do soboty 21 listopada 2020 roku do godz. 5.00 oraz w sobotę 21 listopada 2020 roku od godz. 22.30 do godz. 23.50 mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostępności systemu Alior Online i aplikacji Alior Mobile.

"Prace te nie mają wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów" - podkreślono.

"W nocy z piątku na sobotę (20 na 21 listopada) od godziny 23.20 do 8.30 oraz z soboty na niedzielę (21 na 22 listopada) od godziny 18.00 do 12.00 będziemy prowadzić prace techniczne. W tym czasie nastąpi przerwa w dostępie do Bankowości Internetowej i Bankowości Mobilnej" - napisano w komunikacie. 

Jak wyjaśnił bank, w związku z pracami modernizacyjnymi od godziny 22.00 w piątek 20 listopada do godziny 6.00 w sobotę 21 listopada nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz Aplikacji Mobilnej.

Bank poinformował klientów, że od godz. 3.00 w sobotę (21 listopada) do godz. 3.00 w niedzielę (22 listopada) system i aplikacja mobilna BOŚBank24 oraz Usługa TeleBOŚ będą niedostępne.

"Od godz. 00:00 dnia 21.11.2020 r. do godz. 23:30 dnia 22.11.2020 r. z powodu prac serwisowych prowadzonych w banku w systemie bankowości elektronicznej nie będzie możliwa realizacja zleceń oraz nie będą prezentowane aktualne salda na rachunkach" - przekazano w komunikacie. 

Od godz. 22.00 w sobotę (21 listopada) do godz. 8.00 w niedzielę (22 listopada) nie będą działać serwisy banku.

Nie będą dostępne: serwisy CA24 (eBank, internetowy, mobilny, tekstowy), automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online, BLIK.

"W tym czasie nie dostaniesz też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. Na naszej infolinii wyłącznie zastrzeżesz kartę. Wpłaconą gotówkę we wpłatomacie zaksięgujemy po zakończeniu przerwy" - poinformowano.

"Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej. Karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę" - napisano.

"W sobotę, w godzinach 14.00-20.00, zostaną przeprowadzone prace serwisowe. W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do wyciągów elektronicznych oraz zestawień opłat w bankowości elektronicznej" - podano w komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:mb, kris

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości