Ubezpieczyciel przejmie popularny bank. Podał termin

Pieniądze

Megatransakcja staje się faktem. PZU i PFR przejmują Pekaotvn24
wideo 2/3

Powszechny Zakład Ubezpieczeń i Polski Fundusz Rozwoju ustaliły datę nabycia akcji banku Pekao od włoskiego UniCredit. Ostateczna realizacja transakcji nastąpi 7 czerwca 2017 roku - podał PZU w komunikacie.

W grudniu PZU i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) poinformowały, że zgadzają się kupić 32,8 proc. akcji Pekao za 10,6 mld zł. Z tej kwoty PZU zapłaci 6,46 mld zł.

Przejęcie akcji banku

Początkowo transakcja miała być realizowana w dwóch etapach. PZU, Polski Fundusz Rozwoju i Unicredit postanowiły uprościć strukturę nabycia akcji Pekao. Ustalono, że transakcja nie będzie przebiegała dwuetapowo, a zostanie zrealizowana przez bezpośrednie nabycie przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) akcji banku w jednej transzy.

W ramach transakcji PZU nabędzie ok. 20 proc. akcji, a PFR - ok. 12,8 proc.

Jak poinformował PZU, strony podpisały porozumienie w związku z ogłoszeniem o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Banku na 8 czerwca 2017 r. Realizacja transakcji nabycia akcji banku Pekao przez PZU i PFR od UniCredit, ma nastąpić dnia 7 czerwca 2017 r., tj. na dzień roboczy przed walnym zgromadzeniem.

Autor: tol/ms / Źródło: PAP Biznes

Źródło zdjęcia głównego: pekao.com.pl/