Razem są warte miliardy dolarów. Oto najdroższe domy na świecie

Nieruchomości

Shutterstock / Wikipedia (CC BY 3.0) - MMiniwark, JharianiTe domy warte są miliardy dolarów

1,5 mld dolarów - tyle jest warty najdroższy dom na świecie. Mowa oczywiście o Pałacu Buckingham w Londynie. Na kolejnych miejscach rankingu opisywanego przez "Time" znalazły się wille z Indii i Francji.

Najdroższe domy na świecie:

1. Pałac Buckingham - 1,55 mld dolarów To największy na świecie pałac królewski i oficjalna rezydencka królowej. Pałac powstał w 1705 roku jako miejska rezydencja Księcia Buckingham. Od 1837 roku jest oficjalną siedzibą brytyjskich monarchów. W budynku jest 775 pomieszczeń, a w tym 52 królewskie sypialnie dla gości, 188 pomieszczeń dla obsługi i 92 dla oficerów. W pałacu jest też 78 łazienek.

2. Antilia w Bombaju - 1 mld dolarów

Antilla nie jest tradycyjnym budynkiem. Ten 27-piętrowy obiekt ma 400 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Ma sześć kondygnacji podziemnych parkingów i trzy lądowiska dla śmigłowców. Pracuje tam 600 osób z obsługi. Właścicielem willi jest Mukesh Ambani jeden z najbogatszych Hindusów. Jego majątek jest szacowany na 23,6 mld euro.

3. Willa Leopolda we Francji - 750 mln dolarów Willa znajduje się na Lazurowym Wybrzeżu. Jej wartość jest szacowana na 750 mln dolarów. Na 50-hektarowej posiadłości znajduje się dom, basen, lądowisko dla helikopterów oraz pensjonat dla gości. Ciekawostką jest to, że dom "zagrał" w filmie Alfreda Hitchcocka - "Złodziej w hotelu" z 1955 roku.

4. Four Fairfield Pond w Nowym Jorku - 248,5 mln dolarów W luksusowym budynku rezydencji znajduje się 29 sypialni, 39 łazienek, boisko do koszykówki, kort do squasha i tenisa, trzy baseny oraz tor do gry w kręgle. Właścicielem jest amerykański biznesmen Ira Rennert, który swój majątek zawdzięcza inwestycjom w przemysł motoryzacyjny, hutniczy, górnicy i metalowy. 5. Kensington Palace Gardens w Londynie - 222 mln dolarów Pałac znajduje się w prestiżowej części Londynu określanej jako "ulica miliarderów". Jej właścicielem jest rosyjski bogacz Roman Abramowicz, do którego należy też klub piłkarski Chelsea F.C.

Autor: msz/mn / Źródło: time.com

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock / Wikipedia (CC BY 3.0) - MMiniwark, Jhariani