Wykonawca feralnego odcinka A2: Będzie przejezdny na EURO

Najnowsze


Wykonawca przejętego od chińskiego COVEC odcinka C autostrady A2 między Strykowem a Konotopą, zapewnia, że będzie on przejezdny na EURO 2012.

Przedstawiciele spółki Dolnośląskie Surowce Skalne, poinformowali na czwartkowej konferencji prasowej, że kontrakt na budowę odcinka C autostrady A2 jest wykonany w 45 proc. Spółka oczekuje, że będzie on przejezdny do końca maja 2012 r. - Podzieliliśmy go na dwa elementy. Pierwszy odcinek rozciąga się od połączenia z Mostostalem do węzła Wiskitki, a drugi od węzła Wiskitki do połączenia ze Strabagiem o długości ok. 9,2 km (Mostostal i Strabag budują sąsiednie odcinki drogi - red.). Jest to odcinek niezagrożony, nawet w przypadku braku prowadzenia w tej chwili prac - powiedział Grzegorz Piątkowski, dyrektor projektu odcinka C autostrady A2.

- Na Euro 2012 chcemy zapewnić na autostradzie warstwę ścieralną, oznakowanie, bariery ochronne, odwodnienie i węzeł Wiskitki. Mamy też ambitny plan postawienia ekranów akustycznych, łącznie na 180 tys. mkw. W ciągu 15 tygodni powinniśmy zrealizować cały zakres prac umożliwiający oddanie Wojewódzkiemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego zgody na tymczasowe użytkowanie tego fragmentu autostrady - dodał.

Jest ugoda

Przedstawiciele spółki odnieśli się także do pojawiających się w ostatnich dniach w mediach informacji, że jeden z podwykonawców DSS przy budowie autostrady A2 chce złożyć wniosek o upadłość przedsiębiorstwa. - Jeśli chodzi o relacje z tym wykonawcą, wystąpił szereg nieporozumień, które udało się w środę wyjaśnić. Podpisaliśmy ugodę, która zamyka ten temat - powiedział Marcin Jeżewski, wiceprezes zarządu DSS.

Odcinek C autostrady A2 między Strykowem a Konotopą buduje konsorcjum firm Boegl&Krysl i Dolnośląskie Surowce Skalne, które przejęło go od niewywiązującego się z umowy chińskiego COVEC wiosną zeszłego roku. Pozostałe odcinki A2 pomiędzy Strykowem a Konotopą budują spółki Strabag, Budimex-Dromex, Mostostal Warszawa i Eurovia.

Minister transportu Sławomir Nowak stwierdził dziś, że nie może zagwarantować na 100 proc., że A2 na odcinku Stryków-Konotop będzie przejezdna przed EURO.

Źródło: PAP