W ZUS-ie stare dowody ciągle ważne

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Dowodu nie wymieniło jeszcze 270 tys. Polaków

Mimo, że ważność straciły z końcem marca, ich żywot przedłuża Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Starymi dowodami osobistymi można się tam legitymować do końca września 2008 roku.

Jak informuje ZUS, nadal o świadczenia występują osoby, które dokumentują swoją tożsamość starymi dowodami osobistymi i niue mają paszportu. W wielu przypadkach są to ludzie w podeszłym wieku lub niepełnosprawni.

Biorąc pod uwagę te szczególne okoliczności ZUS będzie przyjmować jako potwierdzenie tożsamości klienta dowód osobisty wystawiony przed dniem 1 stycznia 2001 r. Ale jedynie przez następnych sześć miesięcy, to jest do 30. września 2008 roku. ZUS dowody

To nie jedyne odstępstwo od konieczności przedstawienia nowego dowodu osobistego w ZUS-ie. Formalności można tam załatwić również przedstawiając ważny paszport i podając nr NIP i PESEL.

Z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wynika, że 270 tys. Polaków nie wymieniło jeszcze starych dowodów. Za uchylanie się od posiadania lub wymiany dowodu podlega się karze ograniczenia wolności do jednego miesiąca albo grzywnie w wysokości od 20 zł do 5 tys. zł.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24