TVN24 - najbardziej opiniotwórcza stacja

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24TVN24 jest trzecia w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów

TVN24 to najbardziej opiniotwórcza stacja telewizyjna - podaje raport Instytutu Monitorowania Mediów "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce". Wśród wszystkich mediów TVN24 (cytowana w lipcu 593 razy) znalazła się na trzecim miejscu.

Raport informuje, że niezmiennie od prawie roku pierwsze miejsce zestawienia należy do "Rzeczpospolitej" (1349), za nią plasuje się "Gazeta Wyborcza" (663). Na czwartym miejscu za TVN24 znalazł się "Dziennik Gazeta Prawna" (545).

Z raportu wynika, że "Gazeta Polska" była w lipcu najczęściej cytowanym tygodnikiem (367 powołań), osiągając jednocześnie sensacyjnie wysoką piątą pozycję w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Wszystko za sprawą kontrowersyjnego wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim.

Media cytowały "Rzeczpospolitą" głównie w trzech kontekstach: sondaży i rankingów, ekonomii i polityki polskiej. W powołaniach na "Gazetę Wyborczą" dominowała tematyka sporu o krzyż spod Pałacu Prezydenckiego.

Wśród stacji telewizyjnych za królującą w rankingu cytowalności TVN24 znalazły się TVN (189) i TVPInfo (65) - podał IMM.

W rankingu instytutu wśród piętnastu najczęściej cytowanych mediów oprócz tych trzech stacji telewizyjnych znalazły się trzy stacje radiowe - RMF FM, TOK FM i Radio Zet.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24