Wieczorem w TVN24 Biznes i Świat spróbujemy wyciągnąć wnioski z raportu Human Rights Watch, który głosi, że podczas agresywnych prowokacji policyjnych po atakach z 11 września 2001 roku FBI "zachęcało, nakłaniało, a czasami nawet opłacało" amerykańskich muzułmanów, by dokonywali oni zamachów. Zastanowimy się również, czy praca trzy dni w tygodniu, ale po 11 godzin dziennie, byłaby bardziej efektywna niż w obecnym systemie.
W programie "Epicentrum" o godz. 20.00 opowiemy o propozycji Carlosa Slima. Meksykański miliarder i jeden z najbogatszych ludzi na świecie sugeruje, że pracownicy mogliby przejść na trzydniowy tydzień pracy. Jest jednak haczyk: w zamian Slim wymaga 11-godzinnego dnia pracy i aktywności zawodowej do 70 lub 75 lat. Czy taka praca mogłaby okazać się bardziej efektywna?
Zastanowimy się, czy mamy problem z publicznym wypowiadaniem się? Taki problem zauważyli nauczyciele z Nowej Zelandii. Dlatego dzieci uczestniczą w specjalnych zajęciach z publicznego występowania. Prowadzi je m.in. miejski krzykacz. Czy w Polsce też takie ćwiczenia są potrzebne? Manuel Noriega, były dyktator Panamy, pozwał koncern Activision o bezprawne wykorzystanie jego wizerunku w grze Call of Duty: Black Ops II z 2012 roku. Zarzuca on wydawcy przedstawienie jego postaci w złym świetle, by zwiększyć popularność tytułu.
"Świat"
W programie "Świat" o godz. 21.00 opowiemy o nowym międzynarodowym kanale informacyjnym w języku angielskim - Ukraine Today, który od sierpnia rusza na Ukrainie. W założeniu ma kontrować rosyjską propagandę na Zachodzie i popularyzować ukraińską narrację o konflikcie na Wschodzie kraju. Tymczasem z rosyjskiej, kremlowskiej telewizji RT odchodzi kolejna reporterka w proteście przeciwko nieobiektywnym relacjom z Ukrainy.
"Walka o umysły i serca" trwa również na Bliskim Wschodzie pomiędzy armią izraelską a Hamasem. O wojnach propagandowych na tle konfliktów zbrojnych opowiedzą medioznawcy - prof. Maciej Mrozowski z UW i SWPS i prof. Stanisław Jędrzejewski z KUL. Jedna trzecia wyroków skazujących terrorystów po zamachach z 11 września 2001 roku w USA była wynikiem prowokacji, w których podstawiony agent FBI odgrywał aktywną rolę w spisku. Podczas agresywnych prowokacji policyjnych po atakach na WTC Federalne Biuro Śledcze "zachęcało, nakłaniało, a czasami nawet opłacało" amerykańskich muzułmanów, by dokonywali zamachów. O tej sprawie porozmawiamy z Józefem Piniorem, senator PO.
"24 godziny"
W programie "24 godziny" o godz. 22.00 podsumujemy wydarzenia dnia w Polsce i na świecie.
Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat