PGNiG wierci na Pomorzu. Zaczyna kolejny odwiert

[object Object]
Rekordowy zysk PGNiG, ale i tak poniżej oczekiwań. Ogromny spadek w LotosieTVN24 BiS
wideo 2/3

PGNiG zaczyna wiercić na Pomorzu. Spółka sprawdzi zawartość gazu w łupkach na terenie gminy Przywidz. Praca przy odwiercie o głębokości 3,8 tys. metrów potrwa około dwóch miesięcy.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło wiercenie wiercenie odwiertu badawczego Miłowo-1 na Pomorzu. Spółka chce w ten sposób zbadać potencjał i wartość węglowodorów w pokładach skał łupkowych.

Kolejne wiercenia

"Odwiert zlokalizowany jest na terenie gminy Przywidz, na koncesji Kartuzy Szemud. Jego planowana głębokość to 3,8 tys. metrów, a przewidywana długość czasu prac wynosi około 2 miesięcy" - informuje PGNiG w komunikacie spółki.

Na Pomorzu obecnie PGNiG prowadzi prace także przy odwiercie Tępcz-1 w ramach koncesji Wejherowo. Jego głębokość sięgnie 3,4 tys. metrów, a prace potrwają również około dwóch miesięcy. Jest to już drugi odwiert na terenie gminy Luzino. Pierwszy prowadzono przed rokiem. Aktualnie trwają badania pobranego w czasie wierceń rdzenia. Dotąd spółka na swoich koncesjach łupkowych wykonała 12 odwiertów.

PGNiG ogłosiło plany na 2014
PGNiG ogłosiło plany na 2014tvn24

Autor: msz//gry / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości