News Corp. sprzeda swoje firmy również w Polsce?

TVN24 Biznes

TVN24Spółka News Corp. Ruperta Murdocha może wycofać się z rynków Europy

Koncern News Corp. zatrudnia bank inwestycyjny Lehman Brothers do wyceny wartości stacji na Litwie, w Serbii i Bułgarii i tnie zatrudnienie w Polsce - piszei gazeta "Parkiet". Może to oznaczać, że koncern Ruperta Murdocha wycofa się z rynków Europy Środkowo-Wschodniej?

- Trudno nam komentować spekulacje mediów - powiedział Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls, zapytany o to, czy News Corp. wycofa się z Polski.

Cięcia i wycena

Na spotkaniu News Corp. z przedstawicielami Lehman Brothers byli również zainteresowani kupnem firm z koncernu Murdocha - podaje "Parkiet".

Mniej więcej w tym samym czasie TV Puls poinformowała o usunięciu programu informacyjnego i zwolnieniu 200 z 300 w tym programie zatrudnionych "z przyczyn biznesowych". News Corp. zainwestował w TV Puls blisko dwa lata temu.

A może Agora?

Jak podaje "Parkiet", kiepska sytuacja TV Puls może być szansą dla Agory, która od dawna szuka nowych inwestycji na rynku telewizyjnym. Gazeta przypuszcza, że jeżeli News Corp. sprzeda w Europie aktywa, to raczej wszystkie.

Należąca do News Corp. firma reklamowa News Outdoor Poland jest dobrym celem dla Agory. W lutym w wywiadzie dla "Parkietu" Marek Sowa, prezes Agory, mówił, że spółka będzie inwestowała w outdoor, również poprzez akwizycje.

Zapytany czy spółka jest zainteresowana kupnem firm od News Corp., członek zarządu Agory Zbigniew Bąk powiedział, że spółka będzie zainteresowana różnymi możliwościami, które pozwolą realizować tą strategię, pod warunkiem, że w dłuższym okresie będą budować wartość dla akcjonariuszy".

Źródło: Parkiet

Źródło zdjęcia głównego: TVN24