Narysuj komiks o gospodarce i zgarnij nagrody

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plKonkurs na komiks ekonomiczny organizuje fundacja Leszka Balcerowicza

Rusza druga edycja organizowanego przez Fundację Obywatelskiego Rozwoju konkursu na komiks ekonomiczny. Każdy, kto za pomocą obrazków i "dymków" udowodni, że ekonomia to nie tylko skomplikowane wykresy i nudne tabelki, może liczyć na wysoką nagrodę.

Celem konkursu organizowanego przez FOR i Bank Zachodni WBK, jest upowszechnianie wiedzy ekonomicznej wśród Polaków. Pierwsza edycja konkursu, zakończona w grudniu 2008 roku, okazała się sporym sukcesem i skłoniła organizatorów nie tylko do powtórzenia imprezy, ale także rozszerzenie jej formuły o animacje.

Chcemy, aby zagadnienia ekonomiczne, które często przedstawiane są w skomplikowany sposób, przyjęły formę bardziej atrakcyjną dla współczesnego odbiorcy. Mamy nadzieję, że konkurs będzie okazją do wypromowania młodych, zdolnych artystów, a najlepsze prace posłużą jako ciekawy materiał edukacyjny wykorzystywany w szkołach i na uczelniach. dyftert

- Zapraszamy do udziału w konkursie zarówno osoby rysujące komiksy, jak i tworzące animacje, ponieważ chcemy, aby zagadnienia ekonomiczne, które często przedstawiane są w skomplikowany sposób, przyjęły formę bardziej atrakcyjną dla współczesnego odbiorcy. Mamy nadzieję, że konkurs będzie okazją do wypromowania młodych, zdolnych artystów, a najlepsze prace posłużą jako ciekawy materiał edukacyjny wykorzystywany w szkołach i na uczelniach - mówi Alicja Defratyka, koordynator projektu.

W konkursie może wziąć udział każdy. Technika wykonywania prac jest dowolna, jedynym warunkiem jest możliwość wykonania reprodukcji i powielenia prac konkursowych. Prace konkursowe powinny być związane z jednym z czterech tematów:

Skąd się bierze dziura budżetowa, czyli problemy finansów publicznych w Polsce , Korzyści z prowadzenia własnej firmy , Dlaczego warto brać udział w wyborach? , Socjalizm - czyli gospodarcza droga donikąd ,

Prace zgłaszane na konkurs nie mogą być nigdzie dotąd publikowane. Każdy autor może zgłosić tylko jedną pracę. Termin na dostarczenie ich organizatorom upływa 31 grudnia 2009 r. Dokładne wymagania i regulamin konkursu można znaleźć na stronie www.for.org.pl.

Rysownicy i ekonomista

Najlepsze prace wybierze jury w którego składzie znajdą się prof. Leszek Balcerowicz (przewodniczący Rady Fundacji FOR) oraz znani animatorzy, rysownicy i satyrycy: Tomasz Bagiński, Jacek Fedorowicz, Michał Ogórek, Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki (twórcy Jeża Jerzego), Marek Raczkowski, Antoni Rodowicz oraz Artur Adamski.

Jury będzie oceniać prace pod względem zgodności z zaproponowanym opisem problemu, oryginalności artystycznej i atrakcyjności wizualnej.

Za prace komiksowe przyznane zostaną następujące nagrody: I miejsce – 5000 zł, II miejsce – 3000 zł, III miejsce – 2000 zł, a także 4 wyróżnienia w każdej kategorii tematycznej w grupie wiekowej do ostatniej klasy gimnazjum - po 1000 zł oraz 4 wyróżnienia w każdej kategorii tematycznej w grupie wiekowej powyżej gimnazjum - po 1000 zł.

Za prace multimedialne (bez podziału na kategorie wiekowe) przewidziano następujące nagrody: I miejsce – 5000 zł, II miejsce – 3000 zł, III miejsce – 2000 zł oraz 4 wyróżnienia w każdej kategorii tematycznej - po 1000 zł.

Dodatkowo, nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w antologii, będą pokazywane na specjalnej wystawie, a także zostaną wykorzystane wraz z napisanymi specjalnie do nich scenariuszami lekcji jako materiał edukacyjny w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji oraz pełny regulamin konkursu dostępne są na stronie Fundacji FOR: www.for.org.pl.

Portal tvn24.pl jest patronem medialnym konkursu.

Czym jest FOR?

Fundacja FOR rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2007 r. Wyłącznym jej fundatorem jest prof. L. Balcerowicz. Celem FOR jest zwiększenie obywatelskiego zaangażowania Polaków na rzecz propozycji, które sprzyjają szybkiemu i stabilnemu rozwojowi.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl