Murdoch tworzy superredakcję

Najnowsze

Aktualizacja:

Należący do Ruperta Murdocha koncern medialny News Corp. planuje utworzenie centralnej redakcji, która będzie zaopatrywać w wiadomości wszystkie należące do firmy media – od telewizji Fox News poprzez dziennik "Wall Street Journal" po tabloid "The Sun".

Na czele nowego tworu stanie John Moody, który do tej pory szefował redakcji Fox News. Moody będzie odpowiadał bezpośrednio Murdochem.

Celem funkcjonowania centralnej redakcji jest obniżenie kosztów pozyskiwania informacji i podniesienie efektywności ich wykorzystania. Materiały redakcyjne będą udostępniane na wspólnym portalu, niedostępnym dla użytkowników zewnętrznych, który zgromadzi informacje ze wszystkich mediów należących do Murdocha. Powstanie w ten sposób rodzaj wewnętrznej agencji informacyjnej.

Chociaż projekt jest w fazie eksperymentalnej i bliższe szczegóły, łącznie z kosztami, nie są znane, to próbki nowej strategii w mediach opartej na synergii już widać. Na portalu internetowym Wall Street Journal pojawiają się wideo i newsy telewizji Fox News. Przenikają się też treści zawarte w dziennikach "The Wall Street Journal" i "The New York Post".

Rupert Murdoch był przez pewien czas współwłaścicielem założonej przez franciszkanów Telewizji Puls. Wycofał się jednak z tej inwestycji.

Źródło: Presserwis