Grupa ITI przekaże Fundacji Tygodnika Powszechnego swoje udziały w "Tygodniku Powszechnym" poprzez umowę darowizny - poinformowała Grupa w komunikacie. - Udział finansowy Grupy ITI w "Tygodniku Powszechnym" zawsze traktowaliśmy czasowo, umożliwiając rozwój tego tytułu w okresie trudnej sytuacji na rynku - tłumaczy Wojciech Kostrzewa, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy ITI. Obie strony deklarują chęć dalszej współpracy w przyszłości.
- Obecnie uznaliśmy, że nadeszła odpowiednia chwila, aby nasze udziały znalazły się w posiadaniu Fundacji Tygodnika Powszechnego – mówi Kostrzewa, który pozostanie przewodniczącym Rady Nadzorczej Tygodnika.
Partnerstwo
Grupa ITI stała się partnerem "Tygodnika Powszechnego" w 2007 roku, a rok później została większościowym udziałowcem pism (53 proc.). - Mimo trudnej sytuacji na rynku mediów drukowanych, wspólnie z Grupą ITI udało nam się obronić pozycję Tygodnika, i to nie tylko pod względem finansowym. Dzięki zaufaniu i wsparciu naszego partnera mogliśmy dalej tworzyć czasopismo skierowane do osób szukających najwyższej jakości publikacji i rzetelnej dyskusji na ważne społecznie tematy. Ostatecznie okazało się, że właśnie dzięki temu czytelnicy pozostali nam wierni, a sprzedaż Tygodnika – wzrasta – powiedział Jacek Ślusarczyk, prezes "Tygodnika Powszechnego".
Obecnie płatne rozpowszechnianie "TP" kształtuje się na poziomie ok. 22 tys. egzemplarzy.
Na plusie
W efekcie współpracy została utworzona także nowa strona internetowa "TP", powiązana z portalem onet.pl. (www.tygodnik.onet.pl).
Rok 2010 "Tygodnik Powszechny" zakończył po raz pierwszy od pięciu lat z zyskiem. W 2011 spodziewany jest zbliżony wynik - poinformowała ITI.
"Tygodnik Powszechny" jest katolickim pismem społeczno-kulturalnym z ponad 60-letnią tradycją. Na łamach pisma ukazują się reportaże, eseje i wywiady z osobami ze świata polityki, nauki i kultury. Czasopismo ukazuje się w całej Polsce w środy. Jest także dostępne w prenumeracie elektronicznej oraz prenumeracie zagranicznej.
Tygodnikiem kieruje obecnie Piotr Mucharski, który tę funkcję przejął od długoletniego redaktora naczelnego ks. Adama Bonieckiego.
Źródło: tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: TVN24