Partia oleju wycofana z obrotu. "Niebezpieczny produkt"

Autor:
ToL
Źródło:
PAP
Ostrzeżenie dotyczące żywności
Ostrzeżenie dotyczące żywnościGIS
wideo 2/4
GISOstrzeżenie dotyczące żywności

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu z obrotu w Polsce oleju ryżowego Rizi. Na podstawie badań przeprowadzonych przez władze Austrii stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych.

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że z obrotu w Polsce wycofywano olej ryżowy Rizi o pojemości 500 ml, nr partii RBHSSCO9A, i z terminem przydatności do 9 marca 2021 r.

Importerem jest Heuschen & Schrouff Oriental Foods Trading. Wyprodukowany został w Tajlandii. Importer poinformował swoich odbiorców o ryzyku związanym z produktem.

Proces wycofywania i działania podejmowane przez odbiorców produktu w Polsce nadzoruje Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Niebezpieczny produkt

"Na podstawie badań przeprowadzonych przez władze Austrii stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych (2779 ± 1034 µg/kg) w partii oleju z ryżu, objętej komunikatem. Na podstawie tych wyników badań władze Austrii uznały tę partię oleju za produkt niebezpieczny" – wytłumaczył w ostrzeżeniu sanepid. Dodał, że konsumenci, którzy kupili produkt o wskazanym w komunikacie numerze partii, nie powinni go spożywać.

Autor:ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości