Bruksela coraz bardziej wierzy w Polskę

Najnowsze

TVN24KE podniesie nam prognozy?

Bruksela podniesie prognozę wzrostu naszego PKB w 2010 r. do 1,6 proc. - informuje "Rzeczpospolita". To dwa razy więcej niż wynosiły dotychczasowe prognozy Komisji Europejskiej. Oficjalnie swoje przewidywania KE poda pod koniec miesiąca.

Choć Bruksela zatwierdziła już nowy szacunek, to nie został on jeszcze upubliczniony. - Ma to nastąpić do końca miesiąca – poinformował "Rz" wysoki urzędnik państwowy, który zastrzegł anonimowość.

Poprzednia prognoza Komisji Europejskiej zakładała, że w 2010 r. PKB Polski wzrośnie o 0,8 proc. – Korekta w górę, wcale mnie to nie dziwi – stwierdził w rozmowie z "Rz" Radosław Bodys, ekonomista Merrill Lynch. – Każde kolejne dane ogłaszane przez GUS są dużo lepsze, niż oczekiwano. Nasze prognozy mówią obecnie, że polska gospodarka będzie się rozwijała w 2009 roku w tempie 1,5 proc. PKB, choć na początku roku byliśmy przekonani, że odnotujemy spadek o 1 punkt procentowy – wyjaśnia Bodys. W jego opinii przyszłoroczny wzrost gospodarczy może sięgnąć nawet 2 – 2,5 proc.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24