Autobusy produkowane w Polsce nagrodzone

Najnowsze

Aktualizacja:
MANAutobus MAN Lion's City Hybrid ma 28 miejsc siedzących i 49 stojących

Autobus miejski MAN Lion’s City Hybrid – produkowany w polskich zakładach w Sadach i Starachowicach – otrzymał prestiżową nagrodę red dot design award 2011, promującą wysoką jakość wzornictwa przemysłowego. Doceniono jego wygląd, napęd hybrydowy i to, że emituje o 30 procent mniej szkodliwych substancji do atmosfery.

MAN Lion’s City Hybrid to autobus niskopodłogowy z napędem hybrydowym: ma silnik diesla i elektryczny. Jego innowacyjność polega również na tym, że odzyskuje energię z hamowania, aby potem z powrotem przekształcić ją na energię napędzającą.

Przy pomocy zainstalowanej w autobusie automatyki rozruchu i wyłączania można dodatkowo zmniejszyć o 30 procent zużycie paliwa i redukcję emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Jego zaletą jest też brak emisji hałasu podczas podjeżdżania do przystanków.

18 ton urody

Ważący ok. 18 ton pojazd jest też dopracowany stylistycznie. Całości inżynierowie nadali opływową sylwetkę. - To stylistyczne arcydzieło – uznali jurorzy red dot design award, jednego z najbardziej prestiżowych i największych konkursów wzornictwa przemysłowego na świecie, który jest organizowany od 1955 roku.

Autobus - produkowany w polskich zakładach MAN w Sadach i Starachowicach – został nagrodzony w kategorii "produkt". Doceniono go za "innowacyjność, funkcjonalność, stopień oddziaływania na środowisko naturalne".

Autobus MAN Lion’s City Hybrid na rynku pojawił się jesienią 2010 roku. Wiele przedsiębiorstw transportowych w Europie wprowadziło go już do eksploatacji.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: MAN