TVN24 Biznes | Moto

Oto najczęściej serwisowane samochody w 2020 roku

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN Turbo
Najczęściej serwisowane samochody w 2020 rokuTVN Turbo
wideo 2/5
TVN TurboNajczęściej serwisowane samochody w 2020 roku

Najczęściej serwisowanym samochodem w 2020 roku były Audi A4 B6/B7, wyprodukowane w latach 2000-2008 - wynika z danych firmy Autodata. Na podium znalazły się także Opel Astra H oraz Ford Mondeo Mk4. Materiał z programu "Raport" w TVN Turbo.

Przy których konkretnych modelach samochodów najczęściej są przeprowadzane czynności serwisowe?

Z raportu przygotowanego przez spółkę Autodata - producenta systemu, z którego korzystają mechanicy - wynika, że najczęściej serwisowanym autem w 2020 roku były samochody Audi A4 B6/B7, produkowane w latach 2000-2008.

Na drugim miejscu znalazły się pojazdy Opel Astra H, rok produkcji 2004. Podium zamyka Ford Mondeo Mk4, rok produkcji 2007.

TVN Turbo

Nie oznacza to jednak, że te samochody psują się najczęściej, po prostu tych samochodów jeździ po polskich drogach najwięcej i są to bardzo popularne modele.

Najczęściej wyszukiwane marki samochodów

Potwierdzają to statystyki dotyczące najczęściej wyszukiwanych marek samochodów używanych. Z danych serwisu Otomoto wynika, że numerem 1 w minionym roku było Audi. W czołówce znalazły się także BMW oraz Volkswagen.

Modeli Audi A4 bardzo dużo sprowadza się zza naszej zachodniej granicy, są to auta z niemałym przebiegiem. Większość samochodów wymaga drobnych prac serwisowych. - Są to bieżące naprawy, układy hamulcowe, zawieszenia, filtry, oleje. To są naprawy eksploatacyjne - wskazał Piotr Fukowski, mechanik samochodowy.

O tym, który samochód i marka są najczęściej serwisowane, można się także dowiedzieć, analizując wyniki sprzedaży u dużego dystrybutora części. - Najwięcej części samochodowych z naszego magazynu wyjechało do pojazdów Passat B5 oraz Audi A4 generacji B6 - poinformował Bartłomiej Mokry z firmy Auto Partner.

Jeśli chodzi o średni wiek samochodów, do których najczęściej zamawiane są części, to jest to przedział 10-15 lat. Wśród najczęściej sprzedawanych części dominują zaś filtry eksploatacyjne, a także klocki hamulcowe.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN Turbo

Źródło zdjęcia głównego: TVN Turbo