Utrudnienia dla kierowców. Rusza remont na autostradzie A1

Moto

Podwyżki na autostradzie A2
wideo 2/3

Będą utrudnienia w ruchu na 10-kilometrowym odcinku autostrady A1 w Łódzkiem. Od poniedziałku 10 kwietnia rozpoczynają się prace związane z remontem nawierzchni na jezdni między Piotrkowem Trybunalskim i węzłem Tuszyn w kierunku Łodzi.

Jak poinformował rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski, prace są prowadzone na prawym pasie jezdni.

Jednorazowo będą zajmowane odcinki od 300 metrów do 2 kilometrów. W tych miejscach ruch będzie się mógł odbywać jedynie lewym (szybkim) pasem ruchu, ale z ograniczeniem prędkości do 80 km na godzinę.

Apel do kierowców

Roboty będą prowadzone w godzinach od 8 do 17. Poza nimi jazda będzie odbywała się normalnie. Planowany koniec prac to czwartek 13 kwietnia, jednak - jak informuje Zalewski - w przypadku niesprzyjającej pogody termin ten może ulec zmianie. W związku z pracami, drogowcy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do ustawionych znaków.

Ruszają prace na odcinku między Piotrkowem Trybunalskim i węzłem TuszynGoogle Maps

Autostrada A1 to jedna z kluczowych tras szybkiego ruchu w Polsce. Leży w ciągu międzynarodowej trasy E75 oraz w VI transeuropejskim korytarzu transportowym. A1 jest jedyną autostradą w Polsce o przebiegu południkowym.

Obecnie w eksploatacji jest 430 km autostrady (odcinki: Pruszcz Gdański – Piotrków Trybunalski oraz Pyrzowice - Gorzyczki).

Autor: mb/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock