Moto

Ministerstwo proponuje wydłużenie ważności prawa jazdy. Przez koronawirusa

Moto

Bernatowicz: ciągle jesteśmy daleko za potrzebami przedsiębiorców
Bernatowicz: ciągle jesteśmy daleko za potrzebami przedsiębiorcówtvn24
wideo 2/5

Uprawnienia do kierowania pojazdami, w tym na przykład prawa jazdy, zostaną wydłużone - zakładają regulacje przygotowane przez Ministerstwo Infrastruktury w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Jak poinformowało ministerstwo, wydłużone będą terminy ważności, m.in. praw jazdy, pozwoleń na kierowanie tramwajem, zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub pojazdem przewożącym pieniądze, świadectwa kierowcy, legitymacje instruktora nauki jazdy, legitymacje egzaminatora i świadectwa instruktora techniki jazdy.

"Oznacza to, że wszystkie te dokumenty, uprawnienia i szkolenia pozostaną ważne i będą ważne także w okresie 60 dni od daty zakończenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii" - napisano w komunikacie.

60 dni

Resort podkreśl, że po zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii w ciągu 60 dni trzeba będzie wszystkie zaległe badania i szkolenia wykonać lub odnowić, a terminy ważności dokumentów przedłużyć.

Zgodnie z propozycją Ministerstwa Infrastruktury zawieszone będzie też wykonywanie szkoleń okresowych w transporcie drogowym. Resort zaproponował też, aby w czasie epidemii kierowcy wykonujący przewozy drogowe nie musieli przechodzić i dostarczać okresowych badań lekarskich i psychologicznych do pracy na stanowisku kierowcy. Dodano, że po odwołaniu staniu epidemii kierowcy będą musieli odbyć te badania w terminie 60 dni.

Autor: mp//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości