Ceny paliw na stacjach. Jest możliwość niewielkiej podwyżki

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb/ToL
Źródło:
PAP
Urząd sprawdził jakość paliw w PolsceTVN24
wideo 2/4
TVN24Urząd sprawdził jakość paliw w Polsce

W ostatnich dniach września ceny paliw na stacjach pozostaną stabilne - prognozują analitycy. Obecnie za benzynę i olej napędowy płacimy o kilkadziesiąt groszy mniej niż przed rokiem.

"Spadek cen na rynku ropy naftowej w okolice 42 dolarów za baryłkę wraz z osłabieniem złotego do dolara powoduje, że ceny hurtowe na rynku krajowym pozostają względnie stabilne. Podobnie na rynku detalicznym na koniec tego tygodnia średnie ceny benzyn i oleju napędowego są jedynie o 1-2 grosze na litrze niższe niż przed tygodniem" - podało Biuro Maklerskie Reflex. 

Aktualnie za benzynę bezołowiową 95 płacimy średnio 4,50 zł za litr, bezołowiową 98 - 4,81 zł za litr, olej napędowy - 4,39 zł za litr, a autogaz - 2,00 zł za litr.

Analitycy przypomnieli, że rok temu za benzynę 95 płaciliśmy o 47 groszy za litr więcej niż obecnie, za olej napędowy - o 61 groszy za litr. W przypadku autogazu w porównaniu z poprzednim rokiem średnia cena wzrosła o 3 grosze na litrze.

Średnie ceny detaliczne paliw na terenie poszczególnych województwBM Reflex

Ceny paliw na stacjach

Z prognoz analityków portalu e-petrol wynika, że w ostatnich dniach września ceny paliw na stacjach pozostaną stabilne, z możliwością niewielkiej podwyżki.

Ich zdaniem przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw wyglądają następująco: 4,42-4,53 zł za litr benzyny 95-oktanowej, w przypadku diesla 4,30-4,41 zł za litr i 1,97-2,02 zł za litr autogazu.

Według e-petrol utrzymujące się na wysokim poziomie marże operatorów rynku detalicznego powodują, że pomiędzy poszczególnymi stacjami możemy zaobserwować duże różnice cenowe.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Autor:mb/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24