Ceny paliw. Złe informacje dla właścicieli diesli, benzyna dalej tanieje

Autor:
mb
Źródło:
PAP
Wojciech Jakóbik o wpływie fuzji Orlenu z Lotosem na ceny paliw
Wojciech Jakóbik o wpływie fuzji Orlenu z Lotosem na ceny paliwTVN24 BiS
wideo 2/4
TVN24 BiSWojciech Jakóbik o wpływie fuzji Orlenu z Lotosem na ceny paliw

Olej napędowy w ostatnich dniach wyraźnie podrożał. Właściciele samochodów z silnikami Diesla za litr tego paliwa muszą zapłacić przeciętnie 23 grosze więcej niż jeszcze tydzień temu - wynika z danych portalu branżowego e-petrol. Z drugiej strony spadki kontynuuje benzyna 95.

W środowym komentarzu analitycy portalu e-petrol zwrócili uwagę, że w porównaniu do sytuacji sprzed tygodnia diesel, którego ceny znacząco rosły ostatnio także w sprzedaży hurtowej, podrożał o 23 grosze, co oznacza, że aktualnie litr tego paliwa kosztuje przeciętnie 7,26 zł.

"Nie przestaje natomiast tanieć benzyna Pb95, której średnia ogólnopolska cena spadła o 10 groszy i wynosi 6,56 zł/l. Od ubiegłego tygodnia nie zmieniła się natomiast cena autogazu, który nadal kosztuje 3,19 zł za litr" - czytamy.

Ceny paliw w Polsce

Z danych e-petrol wynika, że aktualnie najbardziej atrakcyjne dla kierowców ceny obowiązują w województwach łódzkim i wielkopolskim. W pierwszym z nich najmniej płaci się za benzynę 95-oktanową oraz autogaz: 6,52 i 3,04 zł/l. W Wielkopolsce z ceną 7,17 zł/l najtańszy jest zaś diesel.

Najdroższa benzyna Pb95 jest w Małopolsce oraz w województwach lubuskim i zachodniopomorskim, gdzie kosztuje średnio 6,62 zł/l. Olej napędowy jest najdroższy na Podlasiu, gdzie jego litr kosztuje średnio 7,33 zł, a autogaz na Dolnym Śląsku, gdzie za litr płaci się 3,38 zł.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mb

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości