Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Włochy

Włochy

Nagłe przyspieszenie w sprawie wiaduktu przy u. Cybernetyki. W środę Ratusz przejął nieruchomość spółdzielni inwalidów "Świt". Padły też pierwsze deklaracje dotyczące budowy. - We wrześniu kierowcy pojadą drugą nitką wiaduktu – zapewniają urzędnicy.

Ponad 120 mln zł będzie kosztować budowa pierwszego odcinka ul. Nowolazurowej. W środę drogowcy wybrali najlepszą ich zdaniem ofertę. O kontrakt rywalizowało 15 firm, wygrał Strabag.

Korki na Grójeckiej, zapchana Łopuszańska - to codzienność na Ochocie. Ale i na to znajdzie się sposób - zapewnia internauta badyunior. W obszernym artykule przekonuje, że z pomocą kierowcom przychodzi skrót ulicą Równoległą - częściową utwardzoną, częściowo nie.

W środę spółdzielnia "Świt" przekaże sporny budynek miastu - dowiedziała się TVN Warszawa. Chodzi o teren potrzebny do ukończenia budowy wiaduktu na ul. Cybernetyki. Rozmowy w tej sprawie trwały we wtorek przez kilka godzin.

Nadal ważą się losy spółdzielni inwalidów Świt. We wtorek odbyły się kolejne już rozmowy ostatniej szansy w sprawie budynku, który blokuje budowę wiaduktu przy ul. Cybernetyki. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w poniedziałek ratusz podał termin eksmisji spółdzielni.

W przyszłym tygodniu ratusz przejmie działkę Spółdzielni Inwalidów "Świt" – powiedział TVN Warszawa Jan Budniak z miejskiego wydziału nieruchomości. Teren potrzebny jest, żeby dokończyć budowę wiaduktu na ul. Cybernetyki.

Kolizja na ulicy Hynka przed estakadą nad Żwirki i Wigury od strony al.Krakowskiej – informuje na warszawa@tvn.pl internauta Rafał. Wjazd na skorzyżowanie najpierw był zablokowany, teraz jest poważnie utrudniony.

Blok komunalny, który powinien być wyburzony już we wrześniu 2010 r., nadal stoi na środku placu budowy południowej obwodnicy Warszawy. Jego mieszkańcy wstrzymują inwestycje, bo nie chcą się zgodzić na wyprowadzkę do proponowanych lokali. Ale ich los jest już i tak przesądzony.

Ratusz wysłał do spółdzielni Inwalidów Świt pismo zawiadamiające o wszczęciu egzekucji i przejęciu budynku blokującego budowę drugiej nitki wiaduktu na ul. Cybernetyki - dowiedziała się TVN Warszawa.

Część rodzin proponuje, aby rocznicę katastrofy smoleńskiej była uczczona na płycie Lotniska Chopina. – informuje tvn24.pl. Minister obrony narodowej Bogdan Klich popiera ten pomysł.

W piątek o godzinie 10.00 minął termin, który ratusz wyznaczył spółdzielni inwalidów "Świt". Ta nie zgodziła się przyjąć 10 milionów złotych za budynek stojący na drodze budowy wiaduktu ul. Cybernetyki. Czy zostanie eksmitowana?

Ledwo otwarto ulicę Globusową, a już znów zapadła się sąsiadująca z nią Dźwigowa. Maila w tej sprawie na warszawa@tvn.pl dostaliśmy w niedzielę po południu. Dziś rano na ulicy pojawili się drogowcy.