Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Włochy

Włochy

- Gigantyczne transportowce ze sprzętem Baracka Obamy wylądowały dziś na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie - informują redakcję Kontaktu 24 internauci. Potężne maszyny typu Boeing C-17 Globemaster III, przeleciały nad stolicą około godziny 15.

- Kobieta została potrącona na skrzyżowaniu al. Krakowskiej i ul. Łopuszańskiej - informuje Marcin Gula reporter tvnwarszawa.pl. - W stanie krytycznym trafiła do szpitala - dodaje. Kierowcy musieli się liczyć z poważnymi utrudnieniami.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania szykuje się do budowy bazy dla samochodów i sortowni śmieci we Włochach. Plany chce uzgodnić z mieszkańcami. Część z nich już teraz protestuje.

Drogowcy szybko uporali się tym razem z przeglądem Dźwigowej. Tunel był nieprzejezdny od czwartku wieczora do dziś do 8.00 rano. Teraz ruch ul. Dźwigową odbywa się już normalnie.

Jedna ofiara śmiertelna, potrącony pieszy, dwa uszkodzone samochody i zepsuta sygnalizacja w al. Krakowskiej. To bilans tragicznego wypadku do którego doszło niedaleko skrzyżowania al. Krakowskiej z ul. Hynka.

- Serdecznie zapraszamy na ulicę Dźwigową. Zapadła sie jezdnia od strony Włoch w kierunku Bemowa przed pierwszym wiaduktem - zaalarmował na warszawa@tvn.pl internauta. W nocy z czwartku na piątek rozpocznie się naprawa - podaje "Życie Warszawy".

Kierowca tira zdemolował bramkę na wiadukcie w rejonie skrzyżowania Al. Jerozolimskich i Łopuszańskiej. Zablokował przejazd w kierunku centrum. Samochody jadące od strony Pruszkowa stanęły w ogromnym korku. Utrudnienia trwały kilka godzin.

Przywiązywanie niechcianych zwierząt do drzew to łagodna metoda. Do jednej z fundacji w czasie majówki trafiło zwierzę z przekłutymi oczami. Właścicielom chodziło o to, żeby nie mogło wrócić do domu. Część warszawiaków szykowała się do weekendowych wyjazdów, pozbywając się czworonogów. Schroniska odnotowały boom.

Tuż po godzinie 19:30 w środę dwa samochody osobowe zderzyły się na wiadukcie Al. Jerozolimskich na wysokości ul. Popularnej. W wyniku zdarzenia jeden z samochodów przewrócił się na bok. Kierowcy zostali opatrzeni w karetkach.

Koncert multimedialny, wybory Miss i pokazy streetartu, to tylko część atrakcji przygotowanych na obchody 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W Al. Jerozolimskich na wysokości ul. Popularnej autobus zderzył się z czterema samochodami osobowymi - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl. Dwie osoby zostały ranne.

- Dlaczego kładka na ul. Żwirki i Wigury nie została jeszcze oddana do użytku? Prace skończyły się na początku kwietnia, a nadal nie można z niej korzystać - pisze na warszawa@tvn.pl internauta Mariusz.

Na lotnisku Chopina działała nie lada szajka. Łupem pięciu mężczyzn padło 60 litrów paliwa lotniczego. Nie pogardzili też piwem, herbatą i narzędziami, a w mieszkaniu jednego z nich zabezpieczono broń. Działali dopóki nie zaważył ich pracownik ochrony.

- Na Okęciu widać kłęby dymu - zaalarmował internauta na adres warszawa@tvn.pl. Spaliły się baraki w okolicach giełdy kawiatowej przy ulicy Bakalarskiej - informują strażacy.

Rozorane brzegi, ciężki sprzęt - robotnicy wkroczyli na teren Stawów Cietrzewia. Urzędnicy chwalą się, że chcą ucywilizować zieleń i stworzyć miejsce wypoczyku dla mieszkańców. - Dzielnica Włochy rozjeżdża prawem chronione płazy i płoszy ptaki podczas lęgów - alarmują ekolodzy. - Omijamy miejsca lęgowe. Ale jeśli zwierzęta same wchodzą pod koparki, to już nie nasza wina - konkluduje dzielnica. Sprawa skończy się w prokuraturze.