Włochy

Włochy

Nie zamknięte, ale ślepe - nowa organizacja ruchu wprowadzona dziś we Włochach i Ursusie wygląda nieco inaczej, niż ostrzegali urzędnicy. Kierowcy jeżdżący Zapustną czy Świerszcza muszą się do niej przyzwyczajać. Tak już zostanie.

- Ulice Świerszcza i Zapustna zamknięte - informują mieszkańcy. - Drogowcy ustawili barierki, ostatnie samochody przejechały po 14.00 - relacjonują. Wyłączenie ruchu przełożono we wtorek, bo trzeba było uprzątnąć skutki wichury. Udało się zrobić to szybciej. Zmiany są związane z rozpoczęciem kolejnego etapu prac przy budowie Nowolazurowej.

Około godziny 10.00 w poniedziałek części ulic Świerszcza, Szamoty oraz Zapustnej zostaną zamknięte. Zmiany są związane z rozpoczęciem kolejnego etapu prac przy budowie Nowolazurowej.

Już wkrótce na stołecznym lotnisku Chopina pojawi się nowy przewoźnik. WOW Air ma latać do Islandii. Pierwszy lot za pół roku.

Burmistrz Włoch Michał Wąsowicz chciał, aby nad rozkopaną ul. Dźwigową kursował autobus wahadłowy. O jego pomyśle informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Dziennikarz "Prosto z Polski" ustalił, że na propozycje Wąsowicza nie zgodziły się władze stolicy. Powód? Troska o bezpieczeństwo pasażerów.

Kierowca opla uderzył w radiowóz przy ul. Żwirki i Wigury - informuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. Na szczęście uderzenie nie było silne i funkcjonariuszom nic się nie stało.

Warszawscy kierowcy czekali na zakończenie tej inwestycji blisko dwa lata. Biegnący nad torami PKP wiadukt w końcu w pełni połączył ul. Cybernetyki z ul. 17 Stycznia. W czwartek tuż przed godz. 8.00 rano gotową od połowy września przeprawą pojechali pierwsi kierowcy.

Jak ulżyć mieszkańcom Włoch w czasie remontu ul. Dźwigowej? – Puścić autobusy skrótem przez tory – apelują władze dzielnicy. Kolejarze nie mówią nie, ale ktoś musi wyłożyć 1,5 mln zł na dostosowanie drogi do wymogów ZTM.

Nie ma rektora, kanclerza i senatu, wykładowcy składają wypowiedzenia z powodu niewypłaconych wynagrodzeń, a uczniowie żadają zwrotu czesnego. Sytuacja w Wyższej Szkole Organizacji Turystyki i Hotelarstwa jest co najmniej nieciekawa, a jej właścicielka przebywa obecnie w Bangladeszu. Informacje o nieprawidłowościach internauta przesłał na skrzynkę Kontaktu 24.

"Samolot portugalskich linii lotniczych - TAP PORTUGAL (lot do Lizbony) miał poważne problemy z silnikiem na lotnisku Okęcie" – zaalarmował na Kontakt24 Jakub. Informację potwierdziły władze Lotniska Chopina.

Ta wiadomość z pewnością ucieszy kierowców. Opóźniona o pół roku budowa trzypoziomowego węzła Łopuszańska dobiega końca. Urzędnicy zapewniają, że jeszcze w listopadzie wystąpią o pozwolenie na jego użytkowanie. - Obecnie na terenie inwestycji prowadzone są jedynie prace wykończeniowe - informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Chociaż remont Dźwigowej miał skończyć się 30 listopada, mieszkańcy Włoch - obserwując mozolne prace na tej ulicy - od dawna podejrzewają, że ta data jest nierealna. Za pośrednictwem tvnwarszawa.pl pytają o terminy. Drogowcy bawią się z nimi w kotka i myszkę, wymijająco odpowiadając na zarzuty o ewentualne opóźnienia. Jak dowiedziała się tvnwarszawa.pl, wykonawcę obowiązuje już zupełnie inny harmonogram.

Co się dzieję z tą Dźwigową? Tam nikt nie pracuje! – denerwują się warszawiacy i raz po raz przesyłają na warszawa@tvn.pl alarmujące maile i zdjęcia pustego placu budowy. Sygnały niezadowolonych mieszkańców docierają także do drogowców, którzy przekonują, że robotników nie widać, bo są... pod ziemią.

Zdarty "brzuch", osmalone silniki, wejścia zaklejone czarną taśmą. LOT pokazał we wtorek dziennikarzom Boeinga 767, który 1 listopada wylądował awaryjnie na warszawskim Okęciu.

- To jest podręcznikowy wprost model zachowania w sytuacji awarii - powiedział Bronisław Komorowski po odznaczeniu kpt. Tadeusza Wrony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Drugi pilot boeinga 767, który 1 listopada wylądował bez podwozia na Okęciu, Jerzy Szwarc oraz szef pokładu Jerzy Konofalski zostali odznaczeni Krzyżem Kawalerskim OOP. Pozostali członkowi załogi, personel naziemny i służby ratownicze, które brały udział w akcji zostali odznaczeni Złotymi Krzyżami Zasługi.

Przerwany start, dodatkowe kontrole i wylot z kilkunastogodzinnym opóźnieniem - tak wyglądał lot do Chicago. Załoga należącego do LOT-u boeinga 767 poprosiła o sprawdzenie samolotu. - To normalna procedura - zapewnia rzecznik firmy.

Za około trzy miesiące Boeing 767, który we wtorek awaryjnie lądował na warszawskim lotnisku Chopina, może wrócić do wykonywania rejsów w PLL LOT - poinformował w sobotę prezes spółki Marcin Piróg. Jak sprecyzował w rozmowie z tvn24.pl rzecznik LOT Leszek Chorzewski, wszystko na to wskazuje, ale na ostateczną decyzję trzeba poczekać kilka tygodni - do czasu zbadania konstrukcji maszyny. Na razie LOT planuje korzystać z takiej samej maszyny należącej do innej linii lotniczej.

Najpierw słychać huk, a potem brawa pasażerów - tak zakończyło się awaryjne lądowanie Boeinga 767 na warszawskim lotnisku. Na amatorskim nagraniu, do którego dotarło tvn24.pl słychać krzyki pasażerów i radość tuż po lądowaniu.

"Byłem na pokładzie samolotu PLL LOT, który awaryjnie lądował na Okęciu w Warszawie. Był niemal komplet pasażerów, w tym czterech europosłów z Polski" - napisał na swojej stronie eurodeputowany PiS Ryszard Czarnecki. Chodzi o samolot Boeing 737, który awaryjnie lądował w Warszawie dwa dni po Boeingu 767. Zdaniem Czarneckiego "pilot powiedział, że przyczyną awarii była niezamknięty luk bagażowy".