Ulice

Ulice

Mnożą się kradzieże blokad zakładanych na auta przez kontrolerów i strażników miejskich. W przypadku kiedy uda się złapać złodzieja na gorącym uczynku, to prokuratura umarza sprawę - alarmuje "Życie Warszawy".

Na ulicy Arkuszowej, przy Klenczona, BMW wpadło w poślizg i najechało na zaspę śnieżną. Samochód dachował.

Na skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Hożą doszło do zderzenia dwóch samochodów. Ford zatrzymał się dopiero na słupie ogłoszeniowym.

Na skrzyżowaniu Wołoskiej i Domaniewskiej samochód osobowy wpadł w poślizg i wjechał w przystanek tramwajowy. Nikt nie ucierpiał.

Ulica Globusowa jest zwężona o jeden pas. Powodem jest zapadnięcie się jezdni, już drugi raz w tym samym miejscu. Drogowcy mówią, że winni są wodociągowcy, którzy w zeszłym roku prowadzili tam swoje prace. - To nie my, to wody gruntowe są winne - odpowiada Bartosz Milczarczyk, rzecznik MPWiK.

Paraliż tramwajowy na ul. Puławskiej. Na wysokości ul. Madalińskiego awarii uległ jeden ze składów. – Korek ciągnie się aż po horyzont – relacjonował przed godz. 20.00 Tomasz Zieliński, reporter TVN Warszawa.

Na ulice Warszawy wyjechało 38 solarek. Pojazdy pojawią się na mostach, wiaduktach, zjazdach, podjazdach i ulicach spadkowych, m.in.: na Książęcej, Dolnej, Belwederskiej, Spacerowej czy Karowej.

Policja poszukuje kierowcy samochodu, który spowodował kolizję na skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Królewską. Mężyzna porzucił swój samochód i uciekł.

Prawdopodobnie nadmierna prędkość byłą przyczyną dachowania na ul. Ostrobramskiej. Kierowca micry wypadł z jezdni na łuku drogi. Nikomu nic się nie stało.

Kierowcy wjeżdżający do Warszawy ulicą Puławską utknęli w korkach po kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu z ul. Poleczki. Utrudniony jest także ruch od strony lotniska.

- Kierowca nie ma prawa wysadzić pasażerów między przystankami, nawet w korku. Wolno mu też przerwać kurs, jeżeli dojdzie do poważnego konfiktu z pasażerami - Sławomir Ślubowski z MZA bierze w obronę pracownika firmy, który odmówił dziś na Białołęce dalszej jazdy.

Korek na Modlińskiej potrafi podnieść ciśnienie. Nie tylko pasażerom, którzy tłoczą się w autobusach, lecz także - jak piszą widzowie TVN Warszawa - kierowcom. Prowadzący E-8 zdenerwował się, więc wysadził pasażerów jeszcze na osiedlu.

Niestety, białołęckiej tradycji znów stało się zadość. Ulica Modlińska od rana stanęła w gigantycznym korku. Dzięki interwencji policji przejezdny jest buspas.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków w drugiej części dnia nasiliły się opady śniegu i wiatr. Kierowcy muszą przygotować się na pogorszenie warunków na drogach. Na zmianę aury od razu zareagowały miejskie służby. Na stołeczne ulice wyjechały pługosolarki.

Ford z ulicy wpadł prosto w zwały śniegu. Jak mówią świadkowie, kierowca był pijany.

Drogowcy pochwalili się właśnie, że kończą prace na drodze ekspresowej S8. Kierowcy mają nią pojechać po 15 grudnia. Gorsze informacje ma ministerstwo infrastruktury, które opublikowało Projekt Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. W praktyce to długa lista cięć drogowych inwestycji, które nie ominą Warszawy.