Ulice

Ulice

Śluzy ułatwiające ruch rowerzystów na skrzyżowaniach, nowe definicje roweru i wózka rowerowego, zasada, że rowerzysta jadący prosto ścieżką rowerową ma pierwszeństwo przed skręcającym samochodem - to zmiany w prawie o ruchu drogowym uchwalone przez Sejm.

Przy Ambasadzie Rosji doszło do potrącenia pieszego. Młody mężczyzna z obrażeniami nóg trafił do szpitala.

Rok Chopinowski dobiegł końca, kończy się też eksperyment z pasami w kształcie klawiatury fortepianu na ulicy Emilii Plater. Jego wyniki nie mają znaczenia - ratusz nie powalczył o jego przedłużenie, więc klawisze zostaną zamalowane.

- Wypadek u zbiegu ul. Boboli i Rakowieckiej - napisał na warszawa@tvn.pl Mariusz. Jak się okazało, potrącony pieszy został przewieziony do szpitala. A to nie jedyne zdarzenia, do jakiego doszło w poniedziałek rano na ulicach.

Przed godziną 15:00 w sobotę na Woli doszło do groźnego wypadku. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Na ulicy Czwartaków doszło do zderzenia samochodu dostawczego z seatem. Siła uderzenia była tak duża, że dostawczak zjechał na chodnik i uderzył w betonowy słup. Na tym jednak się nie skończyło. Słup przewrócił się prosto na stojące samochody.

W piątek przez ponad godzinę nie kursowały tramwaje na skrzyżowaniu ul. Okopowej z al. Solidarności. - Tramwaj linii 27 skręcający w Okopową uderzył w skład linii 26. - informował rzecznik Tramwajów Warszawskich Michał Powałka.

Po godzinie 13 na skrzyżowaniu Tamki i ul. Wybrzeże Kościuszkowskie doszło do kolizji dwóch aut. Kierowcy musieli przygotować się na spore utrudnienia. Dwa pasy w kierunku mostu Świętokrzyskiego były zablokowane.

Dopiero co zmodernizowane skrzyżowanie al. KEN z ul. Wąwozową ma dla kierowców niemiłą niespodziankę. Według znaków poziomych z prawego pasa możemy jechać w kierunku centrum na wprost, ale, jeżeli tak zrobimy, to droga kończy się na... chodniku. Dzielnica zapewnia, że problem na pewno będzie rozwiązany.

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej i Domaniewskiej.

Groźny wypadek na drodze z Piaseczna do Warszawy. Kobieta jadąca lanosem wpadła na metalowy słup. W ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Wstrzymany ruch, lodowisko na jezdni, a do tego podtopiony szpital, szkoła i przedszkole - to bilans awarii wodociągowej na Powiślu. We wtorek rano nie było już większych utrudnień.