Ulice

Ulice

Jedno ze skrzyżowań w Pruszkowie zablokowała rano ciężarówka. Jej silnik pracował, ale choć kierowca dostał zielone światło, samochód stał w miejscu. Klaksony innych aut też go nie rozruszały. Zrobiła to dopiero policja.

Na warszawskich ulicach od rana doszło do ponad 60 kolizji i jednego wypadku, w którym niegroźnie ranna została jedna osoba. W Wolicy na trasie Warszawa-Katowice tir stanął w poprzek drogi. - Ruch odbywa się tam wahadłowo - poinformowała stołeczna policja.

Zarząd Oczyszczania Miasta ostrzega kierowców na swojej stronie internetowej przed popołuniowymi opadami. - Warto zabezpieczyć sobie więcej czasu na dotarcie do celu - radzą pracownicy ZOM.

Zintegrowany System Zarządzania Ruchem jest sterowany automatycznie. - Pracownicy wkraczają tylko w takich sytuacjach, gdy np. ktoś swoim samochodem "zdejmie" naszą kamerę, albo nastąpi jakieś uszkodzenie - tłumaczy Adam Sobieraj. Rzecznik Zarządu Dróg Miejskich oprowadzał po centrum reportera TVN Warszawa.

- Przed instalacją Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem, Wisłostradą mogło przejechać 1,5 tys. samochodów. Po jego wprowadzeniu już 3,5 tysiąca. To chyba najlepszy dowód na to, że system działa - przekonują eksperci.

Zima nie odpuszcza. W nocy w Warszawie spadło kilka centymetrów śniegu. Drogi znów były białe i śliskie. Nad ranem do akcji wkroczyły pługosolarki. Kierowcy i tak utknęli w korkach.

Stowarzyszenie SISKOM apeluje do Ministra Infrastruktury o zmianę decyzji w sparwie cięć inwestycji drogowych na Mazowszu. To reakcja na projekt Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011 – 2015. - Uważamy, że dokument ten sporządzono na podstawie błędnych przesłanek - czytamy w specjalnie przygotowanej petycji.

Ponad dwie godziny nie kursowały tramwaje mostem Poniatowskiego i al. Zieleniecką. Powodem była zerwana sieć trakcyjna po zderzeniu dwóch składów. Zdjęcia z tego zdarzenia otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl.

Piątkowe popołudnie nie jest łatwe dla warszawskich kierowców. Rosnące korki w całym mieście przeplatają się z utrudnieniami spowodowanymi przez kolizje. Na ul. Sikorskiego doszło aż do trzech stłuczek.

Wstrzymany ruch tramwajów i utrudnienia dla kierowców. Do tego rozbity samochód, uszkodzony tramwaj i autobus. To bilans kolizji, do której doszło około godz. 12.00 na ul. Marszałkowskiej.

Na ulicy Globusowej kierowca samochodu osobowego wjechał w tył autobusu. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Dzień zaczął się od tragicznego wydarzenia. Około godziny 6.30 u zbiegu ul. Bródnowskiej z 11 Listopada starsza kobieta została potrącona przez bus. Lekarzom nie udało się jej uratować.

Ogromne utrudnienia w al. Armii Krajowej – alarmują kierowcy. Korek w kierunku Ochoty zaczyna się już za mostem Grota. Utrudnienia spowodowane są dwiema kolizjami, do których doszło przed południem.

Awaria świateł w Al. Jerozolimskich w Pruszkowie dostarczyła dziś kierowcom wyjątkowych wrażeń. Internauta Marek na Kontakt 24 przysłał film rejestrujący poranną usterkę lamp ulicznych, która na myśl przywodzi dyskotekowy stroboskop.