Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Ulice

W wakacje zostanie otwarty nowy parking P+R w al. Krakowskiej. Pomieści on aż 400 aut. Parking powstaje w pobliżu pętli autobusowej i tramwajowej Okęcie, aby zapewnić kierowcom szybki transport do centrum.

U zbiegu ulic Słowackiego i Żeromskiego, między dwoma jezdniami ktoś porzucił samochód. Auto stoi częściowo na jezdni i utrudnia ruch, ale straż miejska nie reaguje - informuje internautka. Strażnicy odpowiadają: - Nie mamy podstaw do usunięcia pojazdu, ale spróbujemy interweniować u właściciela.

W tył nissana wjechała toyota, a w nią uderzył ford. Samochody zderzyły się na ul. Żelaznej na wysokości Ogrodowej. Zablokowany był pas ruchu w kierunku al. Solidarności. Jedna osoba trafiła do szpitala.

O 10:30 doszło do wypadku motocyklisty na trasie Łazienkowskiej na wyskości ul. Kinowej. Zablokowany był skrajny lewy pas w kierunku centrum. Utworzył się korek sięgający Ostrobramskiej.

Po godzinie 9:00 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Grochowskiej z Międzyborksą. Skrajny prawy pas był zajęty przez policję. Nikomu nic się nie stało.

Zepsuty autobus kompletnie zablokował ruch na Wisłostradzie. Policja zmuszona była puszczać ruch wahadłowo. Korek od strony centrum zaczynał się już na wysokości mostu Grota-Roweckiego.

- To kolejne zdarzenie, w którym samochód osobowy wjechał w przystanek- relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl Na szczęście i tym razem nikomu nic się nie stało, a przystanek jest czynny- dodaje.

Groźny wypadek na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Bielańską. Samochód osobowy zderzył się z tramwajem po czym zapalił się. Kierowca auta w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Kobieta kierująca skodą wjechała rano w przystanek tramwajowy na ul. Słomińskiego. - Na szczęście przystanek jest nieczynny, więc nie było na nim pasażerów - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Przed godziną 8:00 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych i autobusu miejskiego linii 107 na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego z Bonifacego.

Wiadukt na Traktorzystów zamknięty, ale prac na razie nie widać - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. Kierowcy muszą być przygotowani na zmiany organizacji ruchu na ul. Cierlickiej. Tam od rana tworzą się korki - informują internauci tvnwarszawa.pl.

Groźny wypadek na Gocławiu. Kierowca najpierw potrącił pieszego na skrzyżowaniu ul. Fieldorfa i Perkuna, nastęnie uciekając spowodował zderzenie z dwoma samochodami. Ranne zostały dwie osoby, jedną z nich musieli wycinać strażacy. Zdjęcia na Kontakt24 przesłał Tomek.