Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Ulice

Ulice

Kierowcy objeżdżający korki ulicą Naczelnikowską muszą znaleźć sobie inne trasy. - Właśnie pojawiły się tabliczki informujące o zamknięciu ulicy – alarmują internauci. Sprawcą zamieszania jest sklep Kaufland.

Trzy samochody zderzyły się przy skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich z ul. Chałubińskiego. Jedna osoba została ranna. Przejazd w stronę Mokotowa był przez kilkadziesiąt minut poważnie utrudniony.

Śluzy ułatwiające ruch rowerzystów na skrzyżowaniach, nowe definicje roweru i wózka rowerowego, zasada, że rowerzysta jadący prosto ścieżką rowerową ma pierwszeństwo przed skręcającym samochodem - to zmiany w prawie o ruchu drogowym uchwalone przez Sejm.

Przy Ambasadzie Rosji doszło do potrącenia pieszego. Młody mężczyzna z obrażeniami nóg trafił do szpitala.

Rok Chopinowski dobiegł końca, kończy się też eksperyment z pasami w kształcie klawiatury fortepianu na ulicy Emilii Plater. Jego wyniki nie mają znaczenia - ratusz nie powalczył o jego przedłużenie, więc klawisze zostaną zamalowane.

- Wypadek u zbiegu ul. Boboli i Rakowieckiej - napisał na warszawa@tvn.pl Mariusz. Jak się okazało, potrącony pieszy został przewieziony do szpitala. A to nie jedyne zdarzenia, do jakiego doszło w poniedziałek rano na ulicach.

Przed godziną 15:00 w sobotę na Woli doszło do groźnego wypadku. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Na ulicy Czwartaków doszło do zderzenia samochodu dostawczego z seatem. Siła uderzenia była tak duża, że dostawczak zjechał na chodnik i uderzył w betonowy słup. Na tym jednak się nie skończyło. Słup przewrócił się prosto na stojące samochody.

W piątek przez ponad godzinę nie kursowały tramwaje na skrzyżowaniu ul. Okopowej z al. Solidarności. - Tramwaj linii 27 skręcający w Okopową uderzył w skład linii 26. - informował rzecznik Tramwajów Warszawskich Michał Powałka.

Po godzinie 13 na skrzyżowaniu Tamki i ul. Wybrzeże Kościuszkowskie doszło do kolizji dwóch aut. Kierowcy musieli przygotować się na spore utrudnienia. Dwa pasy w kierunku mostu Świętokrzyskiego były zablokowane.