Nowolazurowa czeka na otwarcie


Dobiegają końca prace na ulicy Nowolazurowej. Drogowcy wystąpili właśnie o pozwolenia na użytkowanie tej ważnej dla Włoch i Ursusa inwestycji.

Obecnie ulica Nowolazurowa prowadzi od węzła Salomea (skrzyżowanie z Al. Jerozolimskimi) do ul. Chrościckiego. Drogowcy wybudowali już nowy fragment do ul. Połczyńskiej, którego częściami są wiadukt nad torami PKP oraz rondo.

Czekają na pozwolenie

- Trwają prace wykończeniowe - informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Na rondzie (skrzyżowanie Nowolazurowej i Połczyńskiej - red.) montowane są sygnalizatory, brakuje także poziomego oznakowania - wymienia rzeczniczka.

Pomimo wykonywanych prac, drogowcy wystąpili już z wnioskiem o pozwolenia na użytkowanie. - W związku z tym, że były wydane trzy pozwolenia na budowę, we wtorek wystąpiliśmy o trzy pozwolenia na użytkowanie. Wnioski dotyczą wiaduktu oraz fragmentu przy ul. Połczyńskiej i ul. Chrościckiego - tłumaczy Gajewska.

Oznacza to, że jak tylko nadzór budowlany wyda zgodę, arteria zostanie udostępniona kierowcom. Kiedy to się stanie? - Trudno powiedzieć. Wszystko zależy między innymi od tego, czy nadzór będzie miał jakieś wątpliwości - odpowiada Gajewska.

Według kontraktu, inwestycja miała być gotowa w październiku.

Jak już pisaliśmy, nie odbyło się bez problemów w czasie prac .

Połączenie Ursusa z Bemowem

Budowa odcinka do ul. Połczyńskiej to bardzo dobra informacja dla kierowców podróżujących między Ursusem a Bemowem. Obecnie do ich dyspozycji jest mocno uczęszczana ulica Dźwigowa oraz wybudowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wiadukt w ciągu ul. Gierdziejewskiego. Kierowcy mogą z niego korzystać od grudnia 2013 roku.

W tym roku gotowy ma być także odcinek od ul. Połczyńskiej do Lazurowej. W lipcu została podpisana umowa, w której wyłoniony wykonawca - firma Strabag, zobowiązał się do wybudowania do końca 2015 roku tego 400-metrowego fragmentu.

Ulica, tak jak poprzednie jej odcinki, będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu każdy, chodniki i ścieżki rowerowe. Prace pochłoną 8,6 mln złotych.

Docelowo poszerzona ulica ma połączyć się z trasą S8.

Obecnie do dyspozycji kierowców jest odcinek ulicy od Al. Jerozolimskich (węzeł Salomea) do ul. Chrościckiego. W sumie 2600 metrów.

Tak budowano wiadukt w listopadzie 2014 roku:

Wiadukt połączy Włochy z Bemowem
Wiadukt połączy Włochy z BemowemMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

su/ran

Źródło zdjęcia głównego: inwestycje i remonty / facebook.pl

Pozostałe wiadomości