Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Nowe bilety i nowe ceny

Najnowsze

Będą zmiany w taryfie biletowej
TVN24Będą zmiany w taryfie biletowej

Tańsze bilety długoterminowe dla pasażerów podróżujących w 1. i 2. strefie, bilety grupowe dla uczniów oraz 3-dniowe dla turystów – takie propozycje zmian przedstawiły w piątek władze Warszawy. Decyzje podejmie ostatecznie rada miasta.

- Obniżamy ceny biletów długookresowych ważnych w 1. i 2. strefie. Pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych zaoszczędzą dzięki temu 30 zł miesięcznie, a użytkownikom biletów 90-dniowych w portfelu pozostanie aż 76 zł. Komunikacja to właściwa alternatywa, na podstawie biletów ZTM można przecież podróżować szybko i sprawnie. I to wszystkimi środkami transportu – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Zmiany w taryfie biletowejgraf. tvn24.pl

Zmian będzie więcej. W taryfie biletowej pojawi się m.in. bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy dla maksymalnie 10 osób w cenie 22 zł. Ma wejść w życie z myślą o podróżujących grupach szkolnych i ich opiekunów. Dla turystów i osób przebywających w Warszawie przez kilka dni w taryfie znajdzie się bilet 3-dniowy w cenie 36 zł (1. strefa) i 57 zł (1. i 2. strefa). Miasto wprowadzi także tzw. bilet konferencyjny umożliwiając organizatorom konferencji zakup biletów dla ich uczestników (na wybrany okres). Będą kodowane na Warszawskich Kartach Miejskich lub dostępne w innej formie uzgodnionej z organizatorem. Decyzję o wprowadzeniu w życie powyższych propozycji podejmą radni m.st. Warszawy.

ran/pm

Pozostałe wiadomości