Najnowsze

Najnowsze

Platforma Obywatelska będzie mogła samodzielnie rządzić w Radzie Warszawy, zdobywając 33 mandaty. Także w ośmiu dzielnicach PO ma większość. W kilku będzie musiała zawiązać koalicję. Tylko w dwóch może stracić władzę.

"Dopalacze ryją banię" – z kampanią pod takim hasłem wystartował stołeczny ratusz. Urzędnicy chcą głównie za pomocą internetu przestrzegać przed negatywnym skutkami zażywania substancji psychoaktywnych.

Już wkrótce Warszawa ponownie oznajmi nadejście Bożego Narodzenia. 4 grudnia Trakt Królewski oświetli od Nowego Światu po Rynek Starego i Nowego Miasta oświetli świateczna iluminacja. Kulminacyjnym momentem będzie rozświetlenie największej w stolicy choinki przed Zamkiem Królewskim.

Rodzice rezygnują z odporowadzenia dzieci do szkoly tuż przy ulicy Estrady, bo nie ma jak do niej dojechać. Ci, którzy szli na piechotę, grzęzną w błocie - skarżą się mieszkańcy. Remont przeciągnął się z powodu wyborów - tłumaczą drogowcy.

Trzydniowe święto teatru przygotowane przez uczniów liceum im. Jana Kochanowskiego rusza już 26 listopada.Na scenie liceum zaprezentują swoje umiejętności aktorskie i reżyserskie uczniowie warszawskich szkół.

Ponieważ istniała groźba zapadnięcia się asfaltu na Trasie Toruńskiej nad ulicą Jagiellońską, drogowcy zwęzili przejazd w kierunku Marek do jednego pasa. We wtorek po południu i wieczorem tworzyły się ogromne korki.

Rezygnacja z budowy dwóch stacji, niewygodne wyjścia z podziemnej kolejki, niewykorzystana przestrzeń pod pl. Wilsona - takie błędy przy budowie I linii metra przypomina internauta Yackoo. Obawia się też, że II linia również nie ustrzeże się błędów. A oto artykuł:

Na Trakcie Królewskim pracują robotnicy. - Zaczęliśmy w miniony weekend. Do zamontowania jest 540 elementów i ponad 1,5 miliona diod świetlnych - mówił w "Witaj Warszawo" Tomasz Podogrocki z firmy Multidekor. Ale na tym nie koniec świątecznych dekoracji.

Dzięki zwyciestwu 5:0 nad Jantarem Ostrołęka futsalowcy AZS Uniwersytetu Warszawskiego objeli fotel lidera II ligi. Niedzielny mecz nie stał na wysokim poziomie. Gospodarze zdecydowanie lepiej zaprezentowali sie w drugiej części gry, kiedy to zdobyli cztery gole.

Tym razem do wyboru ciekawe sposoby parkowania, również w wykonaniu straży miejskiej, i kolejne przykłady poczucia humoru drogowców.

Krew, szczęk żelaza i majestatycze samoloty bojowe w akcji. Warszawskie studio animacji Platige Image, w którym powstało m.in. "Miasto Ruin", kończy pracę nad swoim najnowszym filmem "Paths of Hate". Jego autorem jest Damian Nenow.