Najnowsze

Najnowsze

Już 10 stycznia mają zacząć się zmiany w komunikacji na Białołęce. Zmiany na lepsze. Na początek jeden z najpopularniejszych autobusów - linia 527, w godzinach szczytu będzie jeździła częściej.

Zainteresowanie Powstaniem Warszawskim rośnie. Wychodząc na przeciw potrzebom warszawiaków Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje cykl historycznych wykładów.

Aleja Solidarności w stronę Pragi. Od pl. Bankowego rząd samochodów posuwa się w ślimaczym tempie, gdy kilku kierowców, jakby nigdy nic, mija wlekący się kordon i jedzie pasem do skrętu w lewo. Tuż przed końcem lewoskrętu zatrzymują się i włączają kierunkowskaz próbując wjechać na pas do jazdy na wprost. - Stop takiemu cwaniactwu! - denerwują się internauci i proszą policję o interwencje.

40 lat ten tekst przeleżał w piwnicy. Długo uważano, że zaginął. Stworzył go ojciec Kazika Stanisław Staszewski oraz Andrzej Bonarski. W "Rytmie Miasta" Kazik Staszewski mówił o książce "Czarna Mańka", która opowiada o na w pół już mitycznej przeszłości Czerniakowa. - Ten tekst uchodził za zaginiony. W 1991 roku z drugim autorem Andrzejem Bonarskim spotkałem się przy okazji kręcenia filmu o moim tacie. Wspominał o tym tekście, ale żałował jeszcze wtedy, że zaginął – wspomina Kazik Staszewski. – Przy którejś przeprowadzce rok albo dwa temu odnalazł cudownie ten tekst i postanowiliśmy go wydać w takiej formie, w jakiej powstał 40 lat temu – dodaje.Poemat bogato ilustrowany

To rdzenne warszawskie kawałki w nowoczesnych aranżacjach. "Projekt Warszawiak" ma przybliżyć dawną miejską twórczość. Projekt promować będzie klip, który już w środę będzie można zobaczyć na Chłodnej 25. - Stwierdziliśmy, że warszawskim piosenkom należy się nowa aranżacja, nowoczesna, i przypomnienie mieszkańcom, że mamy ciekawą rdzenną twórczość. Wydajemy niedługo płytę. Odezwali się do nas chłopcy, którzy kręcą teledyski i efektem jest klip – opowiada Jacek Jędrasik, autor muzyki "Projekt Warszawiak".Historia, nie tylko obrazki

W tej skromnej emigrantce z Polski kochało się Paryżu wielu mężczyzn. Jej wielbicielem był nawet Albert Einstein. Warto poznać bliżej biografię słynnej chemiczki, tym bardziej że rok 2011 jest poświęcony właśnie Marii Skłodowskiej-Curie. - Była bardzo interesująca, kochała teatr, muzykę, chodziła po górach - opowiada Małgorzata Sobieszczak-Marciniak, dyrektor Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie.Introwertyczka i pewny siebie naukowiec

To pierwsza w Polsce inscenizacja oparta na książkach niemieckiej noblistki Herty Müller. Spektakl "Król kłania się i zabija" do zobaczenia w Teatrze Dramatycznym już od 8 stycznia. - Spektakl to kompilacja kilku książek noblistki. Osobiście poznała scenariusz spektaklu i go akceptuje. Jesteśmy pewni, że to będzie piękne przedstawienie. To pierwsze teatralne przedstawienie w Polsce na podstawie tekstów Herty Müller – zapowiada aktorka Ewa Telega.Pisarka urodziła się w Rumunii, w zamieszkałej głównie przez szwabską mniejszość wiosce w Banacie. W 1987 roku wyemigrowała do RFN. Mawia, że czuje się zawsze pomiędzy dwoma obcymi sobie światami Niemiec i Rumunii.Sceniczna biografia

Na dachu Stadionu Narodowego zawisła symboliczna wiecha. Uroczystość, odbyła się w dniu zakończenia skomplikowanej operacji podnoszenia konstrukcji dachu. Zakończył się tym samym kluczowy etap tej potężnej i prestiżowej inwestycji.

Kiedy jedni szaleją na białym puchu, inni kombinują już, jak za niewielkie pieniądze zdobyć rower na wiosnę.

Tymczasowe, żółte pasy malowane np. na remontowanych odcinkach stołecznych dróg są często nieczytelne i wprowadzają w błąd - narzekają kierowcy. - W zimę oznakowanie jest mniej trwałe - tłumaczą się drogowcy.

Bardzo szybko po nowym roku na lód wracają hokeiści Legii. We wtorek w Oświęcimiu grają z juniorami Unii. W pierwszym meczu w Warszawie lepsi okazali się goście wygrywając 9:6. Teraz także będą faworytem.

Mazowsze zupełnie nie radzi sobie z podpisywaniem umów na unijne dotacje oraz z ich wydawaniem. Taki obraz wyłania się z raportu Minister rozwoju regionalnego, która ujawniła, jak z tym radzą sobie poszczególne województwa. Co ciekawe, sama stolica z wykorzystaniem europejskich funduszy radzi sobie doskonale.

Już 10 tys. podpisów udało się zebrać pod petycją wydłużenia pracy metra warszawskiego. Jeszcze drugie tyle i petycja trafi pod głosowanie Rady Warszawy. Jednak radni już teraz są zgodni co do jednego: czas kursowania metra warto wydłużyć. Pytanie tylko, o ile?

Wybitny tłumacz dzieł Szekspira, poeta, dramatopisarz, krytyk literacki i znawca teatru elżbietańskiego Jerzy S. Sito zmarł w wieku 77 lat w jednym z warszawskich szpitali. - Był jednym z najważniejszych poetów mojego pokolenia - wspominał zmarłego w rozmowie z PAP Ernest Bryll.

Prezes firmy Orco, inwestora m.in. apartamentowca Złota 44, został zatrzymany w Zagrzebiu - poinformowała agencja Bloomberg.

Na dachu Stadionu Narodowego zawisła symboliczna wiecha. Uroczystość, odbyła się w dniu zakończenia skomplikowanej operacji podnoszenia konstrukcji dachu. - Oddajemy jedną z największych konstrukcji w historii Polski. Polska to wielki plac budowy, a ten stadion stał się symbolem najnowocześniejszych inwestycji - powiedział premier Donald Tusk.