Najnowsze

Najnowsze

Macie ochotę na chwilę oderwać się od świątecznego stołu? Możecie wybrać się do kina. Większość działa normalnie.

Ta piosenka to symbol Bożego Narodzenia. Zna ją każdy. Są tacy, którzy aby poczuć atmosferę Bożego Narodzenia muszą nie tylko zjeść karpia i ubrać choinkę, ale również usłyszeć "Last Christmas". Nieśmiertelny hit zespołu Wham w studio "Rytmu Miasta" śpiewają Anja Orhtodox, SonJa i Andrzej Krzywy.

Boże Narodzenie nie zawsze wyglądało tak samo. W 1981 roku, podczas stanu wojennego, święta były ponure i biedne. W 1989 stoły wigilijne zapełniły się niedostępnymi wcześniej frykasami. Święta minionych lat wspominali Maciej Łubieński, Michał Ogórek, Krystyna Kofta i Łukasz Garlicki.

Na zaproszenie pary prezydenckiej - Anny i Bronisława Komorowskich - zagościliśmy w Pałacu Prezydenckim. To właśnie tu odbył się wyjątkowy uroczysty, koncert dla dzieci z rodzinnych domów dziecka. Zaśpiewały gwiazdy - Kayah, Anna Maria Jopek i Edyta Górniak.

Justyna Sieńczyłło, Ada Fijał, Michał Milowicz, Wojciech Medyński, Emilian Kamiński, Wojciech Brzozowski i Natalia Lesz specjalnie dla widzów "Rytmu Miasta" zaśpiewali "Przybieżeli do Betlejem". Jak wyszło? Sprawdźcie sami.

Radość, bliskość i ciepło rodzinne - z tym najczęściej kojarzy się Boże Narodzenie. Ale nie wszyscy spędzą Wigilię w takiej atmosferze. Setki bezdomnych w zimnie i bez jedzenia tego wieczora będzie w kanałach, pustostanach i na ogródkach działkowych.

Boże Narodzenie to bardzo rodzinne, pełne ciepła święta. Dlaczego jednak spotykamy się w Wigilię? Odpowiedź zdradza dyrektor kanału religia.tv ksiądz Kazimierz Sowa.

Święty Mikołaj potrafi zatrzymać czas, a później, dzięki swoim latającym saniom oblatuje cały świat i rozdaje prezenty. Ale co zrobić, gdyby jakimś cudem powinęła mu się noga i trzeba było go zastąpić? Odpowiedzi szukał Filip Chajzer.

Od rana gonitwa po bazarze, ubieranie choinki, przyrządzanie posiłku wigilijnego i nakrycie dla niespodziewanego gościa. Reporter TVN Warszawa Jacek Smaruj obserwował ostatnie przygotowania warszawiaków do Wigilii.

Jeśli tradycyjne święta nie są w Waszym klimacie, jeśli wolelibyście ruszyć się z domu, to przygotowaliśmy listę miejsc, które przyjmą Was z otwartymi rękoma w Wigilię i kolejne dwa dni świąt Bożego Narodzenia.

Część pasażerów, która kupiła bilet na popołudniowy pociag do Łodzi, została na peronie i musiała szukać innego środka transportu. Pociąg TLK przyjechał skrócony o jeden skład i nie zdołał zabrać wszystkich chętnych.