Najnowsze

Najnowsze

Kamera rejestruje każdy grymas, wylaną łzę, drżenie ust i wyraz zaskoczenia na twarzy. W Och-Teatrze powstał filmowo-teatralny projekt bazujący na historii ze "Scen z życia małżeńskiego" Bergmana. Pod opieką reżysera teatralnego Łukasza Kosa sześciu młodych reżyserów filmowych szukało wspólnej przestrzeni dla obu dziedzin sztuki.

Wystawa fotografii, rosyjskie kino i egzotyczne folkowe brzmienia - Michał Piróg opowiada o interesujących miejscach, w których z pewnością nie zostawicie dużych pieniędzy.

-Jesteśmy chłopcy z Woli. Nasza praca jest ciężka. Z dziesięciu kierowców, którzy przychodzą, zostaje jeden - mówi Andrzej. - Z racji zawodu wstaję od dwudziestu kilku lat o 3, 4 rano - dodaje. "Styl Warszawski" poznał kierowców MZA.

Stowarzyszenie Nasz Ursynów oskarża władze dzielnicy o zaniedbania i marnotrawienie publicznych pieniędzy. - To kłamstwa - odpowiada rzeczniczka dzielnicy i żąda od stowarzyszenia sprostowania.

W kolejnym odcinku Smaków Miasta Krystian Zalejski postanowił odwiedzić restaurację Ganesh, która jest namiastką Indii w centrum Warszawy. Orientalne smaki i egzotyczne aromaty królują w restauracji przy ul. Wilczej 50/52.

Alicja Knast, kurator Muzeum Chopina zawiesza swoją decyzję o odejściu z muzeum. - Robię to na prośbę ministra kultury, który zaprosił mnie na rozmowę – wyjaśnia.

Alicja Knast złożyła rezygnację ze stanowiska kuratora Muzeum Chopina - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Powodem jest fatalna współpraca z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina, który nadzoruje muzeum. M.in. z tego powodu wciąż nie udało się naprawić komputerów z ekspozycji.

Do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych i tira doszło na Jagiellońskiej. Z jednego z aut wyciekło paliwo. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w obu kierunkach.

Nowy Zjazd 1a - to adres, który urzędnicy ze Śródmieścia wskazali jako nowy lokal dla Jadłodajni Filozoficznej. Jej poprzednia siedziba przy ul. Dobrej spłonęła równo roku temu i od tego czasu właściciel szuka miejsca dla klubu. Potencjalna siedziba się znalazła, ale Maciej Wysocki chciałby ją rozbudować. A na to nie zgadza się konserwator zabytków.

Rewitalizacja Pragi Północ - to zdaniem jej władz, najważniejszy problem dzielnicy. Do tego dochodzą brakujące pieniądze na remonty budynków czy budowę strategicznych dróg, roszczenia do budynków, a także hałaśliwe kluby, które przeszkadzają mieszkańcom. O tym wszystkim rozmawiali goście programu "Twój Wybór".

W Wawrze w środę otwarto pierwszy pełnowymiarowy basen. To dla mieszkańców dzielnicy historyczna chwila, bo na tę inwestycję czekali od lat. W dodatku budowie pływalni od początku towarzyszył pech. Inżynier nadzoru - o czym informowała już TVN Warszawa - wykryła na budowie wiele uchybień i na znak protestu zrezygnowała z funkcji.

Najlepsze filmy kinematografii rosyjskiej, koncerty, wystawy oraz dyskusje wokół kina. 4 listopada rozpocznie się 4. Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską.

- W działaniach wojewody mazowieckiego trudno dopatrzyć się znamion przestępstwa - to odpowiedź prokuratury na oskarżenia ekologów. Poszło o zabudowę wokół Jeziorka Czerniakowskiego. Społecznicy już złożyli zażalenie na to postanowienie i domagają się, żeby sprawę rozstrzygnęła prokuratura w Łodzi. A stołeczny ratusz zdecydował się zweryfikować wydaną już decyzję o warunkach zabudowy w otulinie rezerwatu.

Jeśli chcesz przekazać nagrodę do rozdania w "Rytmie Miasta", poniżej przedstawiamy protokół, który należy wypełnić.

W kolejnej odsłonie "Smaków Miasta" Krystian zgłębia smaki kuchni włoskiej. Na warszawskim Powiślu, na tyłach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 55/56, mieści się maleńka restauracja o wdzięcznej nazwie Boscaiola. Serwowane przez rodowitego Włocha dania kuchni śródziemnomorskiej oraz kameralna atmosfera tego miejsca zachęciły Krystiana do włoskiej kulinarnej podróży. Zakupy do niej Krystian zrobił w Delikatesach Piotr i Paweł, które mieszczą się w Blue City przy Al. Jerozolimskich 179 w Warszawie.