Najnowsze

Najnowsze

Czterech muzyków, osiem instrumentów, niezliczone źródła inspiracji i efekt w postaci żywiołowego kwartetu grającego muzykę z nienazwanej szuflady. W niedzielę wieczorem w Jazzowni Liberalnej zagra zespół Jazzpospolita.

Śniegu w Warszawie coraz mniej, ale są miejsca, gdzie jeszcze zalegają szarobrunatne zaspy. Tak jest w okolicach placu Szembeka. Ubity podczas odśnieżania śnieg leży na chodniku. Efekt? Piesi muszą omijać to miejsce, brodząc po błocie. Zdjęcie otrzymaliśmy od internauty anonim.

Już w niedzielę będzie można wybrać pomiędzy spektaklem "Trzy siostry", a filmem "Good bye Lenin!". Najwięcej atrakcji dostarczy poniedziałek. W Nowym Wspaniałym Świecie zobaczycie jak "Yes-Meni naprawiają świat" i wysłuchacie monodramu "Głodne dziecko", który przeczyta Agata Buzek. Na deser, w środę, w Cafe Kulturalna pokaz zdjęć, na których wiele psychodelicznych postaci. Przeglądu darmowych imprez tygodnia dokonał Bartosz Bator.

Fundacja Afryka Inaczej po raz drugi wręczyła aFrykasy - nagrody honorujące ludzi kultury i nauki działających na rzecz Afryki i jej mieszkańców w Polsce.

- W niedzielę nad Warszawą sporo chmur, ale pojawią się również przejaśnienia. Po południu można spodziewać się przelotnych opadów deszczu – zapowiada prezenterka pogody TVN Warszawa Weronika Diallo.

Zarzut zabójstwa 58-letniego mężczyzny usłyszała Jadwiga K. W środę kobieta zaatakowała swojego konkubenta nożem. Rany okazały się śmiertelne. Kobiecie grozi nawet dożywocie.

Na ulicy Bukowińskiej jest tyle dziur, że nie wiadomo już, czy więcej jest asfaltu, czy wyłaniającego się spod niego bruku, alarmują internauci i pytają, kiedy wreszcie dooczeka się remontu? - Układ drogowy będzie całkowicie przebudowany prawdopodobnie w latach 2011-2013 - zapowiadają urzędnicy.

W Lesie Kabackim odbył się nieco spóźniony Bieg Noworoczny. Na trasie stanęło prawie 100 biegaczy, chociaż, patrząc na stan podłoża, powinni tu wystartować panczeniści. Dodatkowo na lodowatą trasę nie wszyscy zawodnicy założyli buty z kolcami. Nieroztropna część uczestników bardziej się ślizgała w kierunku mety niż faktycznie biegła. Na szczęście odbyło się bez kontuzji.

Zalane piwnice i garaże, pełne wody studnie i szamba - to skutki padającego od piątku deszczu i utrzymującej się od kilku dni odwilży. W wielu miejscach woda wdziera się ludziom do domów i mieszkań.

Poszło o piątkową, nadzwyczajną sesję rady dzielnicy i próbę odwołania zarządu komisarycznego. Radni się zebrali, ale sesja nawet się formalnie nie rozpoczęła, bo szefowa rady zarządziła przerwę, która potrwac może nawet trzy miesiace. Opozycja alarmuje o braku poszanowania demokracji i składa wniosek o odwołanie przewodniczącej.

Olbrzymia odpowiedzialność, nieustanny stres, walka z czasem o najwyższą stawkę - ludzkie życie. To codzienność ratowników medycznych. By ułatwić im pracę, przy Marymonckiej otwarto właśnie nowoczesne centrum szkolenia. Skorzystają zwłaszcza ci, którzy dopiero zaczynają pracę z w tym trudnym zawodzie.

Ten wypadek mógł się skończyć o wiele tragiczniej. Na skrzyżowaniu ulicy Żwirki i Wigury i Księcia Trojdena zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby są ranne. Kierowcy jadący w kierunku lotniska muszą liczyć się z utrudnieniami.