Najnowsze

Najnowsze

Tym razem Patricia Kazali odwiedziła SomePlace Else w hotelu Sheraton. Niedawno miejsce przeszło metamorfozę. Za dnia można tu zjeść, a wieczorem się bawić. Jak dobrze, sprawdzaliśmy z Rytmem Miasta.

Już 26 listopada w warszawskim klubie Palladium koncert Moniki Brodki. To prawdziwa gratka dla miłośników twórczości młodej piosenkarki tym bardziej, że całkiem niedawno powróciła z nowym albumem "Granda".

Pomyśl zanim weźmiesz. Ruszyła kampania społeczna "Dopalacze ryją banię" . Nazwę wymyśliła młodzież, bo właśnie do młodych ludzi skierowana jest akcja , która będzie prowadzona na popularnych serwisach społecznościowych. - Jej mocnym punktem będzie specjalnie przygotowany film – zapowiadają urzędnicy. Film jednak, mówiąc delikatnie, nie porywa.

Cztery pasy i pędzące nimi samochody to nie problem aby przejść przez ulicę. Tłumy ludzi wysiadają z pociągu na stacji kolejowej pod wiaduktem ul. Marynarskiej i wbiegają na ulicę. Narażają życie, bo do przejścia jest ... około 200 metrów.

We wtorek na stronie tvnwarszawa.pl opublikowaliśmy artykuł internauty Yackoo, który wyliczał błędy przy budowie I linii metra. Jednocześnie zadał pytanie, czy II linia ustrzeże się podobnych wpadek. Teraz niezrażony, nie zawsze merytorycznymi komentarzami na naszym forum, publikuje kolejne przykłady kosztownych oszczędności. Oto fragment artykułu:

Przy ul. Żółkiewskiego rozegrały się sceny niczym z filmu gangsterskiego. Kilku napastników ukradło torbę mężczyznie wysiadającemu z auta. Napadnięty zaczął strzelać do złodziei, ale ci zdążyli odjechać. Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl. Prawdopodobnie był to napad rabunkowy.

W środę wieczorem Most Śląsko-Dąbrowski rozbłysnął kolorami. Dzięki 192 nowoczesnym lampom LED na co dzień konstrukcja będzie podświetlana białym światłem. Z okazji imprez nad Wisłą, most będzie się mienić różnymi kolorami.

Kierowcy autobusów i tramwajów wyposażonych w tzw. ciepły guzik nie powinni otwierać drzwi gdy żaden z pasażerów nie wsiada i nie wysiada z pojazdu. Niestety, jak donoszą nam internauci, wciąż nie wszyscy o tym pamiętają.

Tancerze Żaneta i Paweł, Dawid fotografujący kobiety, Ania organizująca prestiżowy festiwal muzyki barokowej w Kobyłce i Grzegorz, który występował w musicalu "Metro" byli pasażerami szalonej taksówki "Jankesa".

Podczas interwencji w jednym z piaseczyńskich mieszkań dwóch policjantów zostało zaatakowanych przez Fryderyka G. Na szczęście funkcjonariusze odskoczyli w porę i nie zostali trafieni dwoma kuchennymi nożami, którymi rzucił w nich agresywny 54 latek.

Chwilowe przejaśnienia mogły obudzić nadzieję, że na pierwsze oznaki zimy jeszce trochę poczekamy. Prognozy pogody rozwiewają jednak te złudzenia. - Szykujmy ciepłe ubrania, czapki, szaliki, rękawiczki. A dzisiaj również parasole - ostrzega Weronika Diallo.

Kolejarze boją się wpisania Dworca Centralnego do rejestru zabytków pisze "Życie Warszawy". - Nie będzie można go modernizować, ani zburzyć - argumentują w rozmowie z dziennikarzami. Tymczasem PKP chciałoby dworzec zrównać z ziemią i postawić nowoczesny gmach.

Zamykanie punktów handlujących dopalaczami to nie koniec walki z substancjami psychoaktywnymi. Ratusz chce zniechęcić młodych do ich używania. Ma ich do tego przekonać startująca dziś kampania "Dopalacze ryją banię".

Już w przyszłym tygodniu poznamy nowego przewodniczącego rady miasta.. Może nawet część burmistrzów. - Radni mają siedem dni od ogłoszenia wyników na zwołanie sesji rady miasta - przypomina Jarosław Jóźwiak szef gabinetu Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Oznacza to, że w okolicach wtorku, środy nowi radni spotkają się na pierwszej sesji - dodaje.