Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

Najnowsze

Najnowsze

Zalane przystanki i jezdnie - w środę skutki porannej ulewy sparaliżowały po raz kolejny ruch na Trasie AK. - Wszystko przez budowę systemu kanalizacyjnego doprowadzającego ścieki do oczyszczalni ścieków Czajka – przyznaje MPWiK.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w środę po południu znów zacznie padać. Najsilniejsze opady deszczu wystąpią w województwach wschodnich i północnych: mazowieckim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i pomorskim. Opady wyniosą tam od 30 do 50 l/mkw.

Myślały, że przejadą kałużę pod tunelem na ul. Gdańskiej. Nie przewidziały jednak, że poziom wody sięgnie aż do szyby. W rezultacie kierująca toyotą ze swoją 86-letnią matką zostały uwięzione w samochodzie. Z pomocą przyszli strażnicy miejscy.

Po ulewie, która nawiedziła Warszawę mieszkańcy Wesołej apelują o pomoc - nasze ulice zostały podtopione, woda wdziera się też na posesję. Władze dzielnicy zapewniają, że sytuacja się poprawi... do końca tego roku. Na razie po każdym większym deszczu pozostaje tylko pomoc straży pożarnej.

Strażnicy miejscy dostaną na stałe miotacze gazu - pisze "Życie Warszawy". Przejdą też szkolenia z ich obsługi. Te - jak pokazało życie - mogą niektórym pomóc uniknąć wypadków.

Przed laty nosił imię Józefa Stalina. Teraz jeden z warszawskich radnych chce mu znaleźć nowego patrona i proponuje: PKiN mógłby nosić imię Roberta Schumana - ojca zjednoczonej Europy.

W kompleksie mieszkaniowym Woronicza Qbik na warszawskim Mokotowie powstały pierwsze lofty pokazowe! Oryginalne mieszkania, w stylach Industrial i Orient, urządziła projektantka wnętrz - Justyna Smolec. Lofty pokazowe można oglądać w projekcie Woronicza Qbik u zbiegu ul. Woronicza i Racjonalizacji po wcześniejszym umówieniu się z konsultantami sprzedaży pod numerem telefonu 22 444 62 62.

Zalane przystanki i jezdnie - skutki ulewy sparaliżowały ruch na Trasie AK zarówno w stronę Bródna, jak i Woli. Teraz można tamtędy przejechać już bez przeszkód.

Po obfitych opadach deszczu straż pożarna odebrała już kilkaset złoszeń od mieszkańców Warszawy i okolic z prośbą o pomoc. - Interwencje realizujemy na bieżąco. Co chwilę dostajemy kolejne - informuje Albert Stempień z biura prasowego straży pożarnej.

Duży sukces frekwencyjny dnia otwartego na Stadionie Narodowym pokazał jednocześnie równie spory problem logistyczny. W niedzielę setki aut "na dziko" parkowały na trawnikach w pobliżu. Na jesieni kolejny dzień otwarty, a później inauguracja areny, tymczasem organizator nie ma kierowcom nic do zaproponowania.

Około 60 osób wzięło we wtorek po południu udział w nietypowych obchodach imienin Hanny Gronkiewicz-Waltz. Protestowali przed stołecznym ratuszem m.in. przeciwko podwyżkom cen biletów komunikacji miejskiej, prywatyzacji SPEC i polityce mieszkaniowej władz Warszawy.

W al. Solidarności pojawiły się pierwsze elementy nowych wiat przystankowych. We wtorek po południu gotowa była część metalowej konstrukcji na wysokości "miśków". Wiaty mają być gotowe do sierpnia.

Jak długo potrwa remont ul. Dźwigowej? Przed kilkoma dniami drogowcy informowali, że ulica zostanie zamknięta do 30 września. Teraz przekonują, że "z uwagi na szeroki zakres prac trudno precyzyjnie określić termin zakończenia remontu". Jedno jest pewne - kłopoty kierowców zaczną się w nocy z czwartku na piątek.

Mecze T-Mobile Ekstraklasy w sezonie 2011/2012 będą odbywać się z udziałem zorganizowanych grup kibiców gości. Taką decyzję podjęły władze spółki Ekstraklasa SA, po spotkaniu z prezesami klubów. Policja ma do tej decyzji sporo zastrzeżeń.

Twórcy mapy Google sprawili Warszawie kolejnego psikusa. Tym razem ich "ofiarą" padło centrum handlowe - nazwa kina znajdującego się w Arkadii została podpisana cyrylicą. To nie pierwsze zapożyczenie od naszych wschodnich sąsiadów - przed dwoma miesiącami media obiegła informacja o przemianowanej na rosyjski Trasie Łazienkowskiej.

Prawo i Sprawiedliwość jest przekonane, że ratusz sprzedał SPEC poniżej wartości rynkowej. Politycy tej partii nie rezygnują też z referendum w sprawie prywatyzacji przedsiębiorstwa. Mimo, że ratusz podpisał wstępną umowę sprzedaży spółki, to opozycja jest przekonana, że przed zawarciem wiążącej umowy głos powinni zabrać warszawiacy.

Na stadionach podczas Euro 2012 ma królować polska gościnność. Pomóc ma w tym specjalna kampania społeczna. Wojewoda Mazowiecki ogłosił właśnie konkurs na opracowanie jej projektu.