Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Najnowsze

Zielona Białołęka walczy o tramwaj wzdłuż ul.: Św. Wincentego i Głębockiej. Inwestycji niechętni są radni sąsiedniego Targówka, którzy tłumaczą, że nie ma na nią pieniędzy. Oburzeni ich stanowiskiem radni Białołęki zajmą się sprawą na specjalnym posiedzeniu.

Już po raz czwarty ponad trzystu Mikołajów na motocyklach przejechało ulicami Warszawy. Tradycyjnie akcja MotoMikołajki ma na celu niesienie pomocy najmłodszym z domów dziecka i placówek wychowawczych.

- To był Lwowiak. Miał szczególny stosunek do życia. Uczył życia, dobrych manier, stosunku do kobiet, do literatury. Odszedł wielki majster. Żal, że epoka takich ludzi odchodzi. Przychodzą inni, dla mnie nie tak wartościowi – tak o zmarłym Adamie Hanuszkiewiczu mówi Emilian Kamiński, aktor i dyrektor Teatru Kamienica. - Fala dobrej i złej opinii niosła go przez życie teatralne. Adam był fantastycznym kolegą – dodaje Jerzy Gruza reżyser filmowy.

On był człowiekiem, który znał się na wielu rzeczach, a jak się nie znał, to sprawiał wrażenie, że znał się świetnie - tak o zmarłym w niedzielę Adamie Hanuszkiewiczu mówił prof. Andrzej Strzelecki, reżyser i rektor Akademii Teatralnej im. Zelwerowicza w Warszawie. - On sprawiał tylko wrażenie człowieka, który robi coś tylko dla efektu. To był wykształcony człowiek i wiedział dlaczego i czym prowokuje - dodał.

2012 rok będzie rokiem Janusza Korczaka. W stolicy już rozpoczęły się pierwsze wydarzenia poświęcone wybitnemu pedagogowi. Miłośnicy zabytków protestują przeciw wyburzaniu kamienicy, w której uczył się Korczak. - Zrównanie z ziemią tego budynku będzie niewyobrażalna kompromitacją – ostrzega Janusz Sujecki, obrońca zabytków.

W niedzielę w warszawskim szpitalu przy ul. Stępińskiej zmarł Adam Hanuszkiewicz. Wybitny aktor i reżyser teatralny miał 87 lat.

Nieznani sprawcy włamali się do kościoła św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu. Stołeczna policja zgłoszenie dostała w niedzielę nad ranem od księdza parafii. Pierwsze informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Cezarego.

Mercedes rozbił się na drzewie na drodze z Błonia do Rokitna. Nieprzytomny pasażer został przewieziony do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt 24.

Pierwsza linia metra zmienia się specjalnie dla mam, ale i tatusiów. Na trzech stacjach pojawiły się przewijaki. O umieszczenie ich w toaletach wnioskowały same mamy i nie omieszkały nowych urządzeń sprawdzić.

Wciąż nie wiadomo, kiedy uda się otworzyć gotowy od dwóch miesięcy wiadukt nad torami w Konotopie. Urzędnicy przerzucają się odpowiedzialnością za zwłokę, a kierowcy muszą korzystać ze starej trasy.

31 milionów złotych wydał ratusz na umowy o dzieło i zlecenie. Z kim? Na co? Tego nie chce ujawnić, mimo, że przed miesiącem zobowiązał go do tego sąd apelacyjny. Urzędników wyrok nie przekonał. Zapowiedzieli, że będą wnioskować o kasację przed sądem najwyższym.

Bryan Bouffier wygrał 49. Rajd Barbórka. Kierowca peugeota uzyskał co prawda zaledwie trzeci czas przejazdu Kryterium Asów na Karowej, ale w końcowym rozliczeniu całego rajdu to właśnie trzykrotny mistrz Polski okazał się najlepszy.

Punktualnie o godz. 18 w sobotę Święty Mikołaj uruchomił iluminację na ogromnej choince. Na imprezie zorganizowanej na placu Zamkowym bawiły się tysiące warszawiaków.

Dziesiątki tysięcy zabytków znajdują się w ogólnopolskim rejestrze, którym zarządza Narodowy Instytut Dziedzictwa. Opisy niektórych obiektów są niepełne, brakuje przy nich nawet adresów. Pracownicy NID już od kilku lat uzupełniają te dane. Teraz do pomocy chce włączyć się Centrum Cyfrowe, które postuluje też udostępnienie ich w sieci w formie bazy danych. - Mogą być przydatne na co dzień. A internauci mogliby pomóc je uzupełniać - przekonują.

-Nasi wierni budowlańcy tak trzymali się planów, że weszli na drzewo, które rośnie na nowobudowanej ścieżce rowerowej przy ul. Warszawskiej w Ursusie - taką obserwacją ze spaceru podzielił się internauta Tomaszkog.

Tomasz Kuchar jest liderem 49 Rajdu Barbórka po 3 odcinkach specjalnych. Kierowca Peugeota 307 WRC nie wygrał ostatniej próby przed Kryterium Asów na Karowej, ale przewaga z FSO i Służewca wystarczyła, by pozostać na pozycji lidera.