Informacje
 • Pogoda na 5 dni: rozległy i dynamiczny niż zapewni nam pogodowe przygody

  05-04-2021 16:00 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky

  Przed nami dni obfitujące w opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Im bliżej weekendu, tym cieplej, ale padać nie przestanie. Do tego będzie porywiście wiać.

  W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pod wpływem rozległego, dynamicznego wiru niżowego znad Skandynawii. Z północy będzie napływać wilgotne i zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

  Czeka nas pochmurny wtorek z rozpogodzeniami i wędrującymi od zachodu w głąb kraju przelotnymi opadami mokrego śniegu o sumie do 3 centymetrów, a w górach do 5-10 cm. Tylko na Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie na ogół nie powinno padać. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na Górnym Śląsku, przez 5 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągając prędkość do 50-60 kilometrów na godzinę.

  Deszcz ze śniegiem i mokry śnieg

  Środa upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami. Na południowym zachodzie kraju będzie na ogół bez opadów, poza tym okresami będą pojawiać się opady mokrego śniegu rzędu 1-3 cm, a na północnym zachodzie deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 5 st. C na wschodzie do 6 st. C w centrum i do 7 st. C na zachodzie kraju. Powieje zachodni i południowo-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany.

  W czwartek spodziewajmy się zachmurzonego nieba. Będą występować okresowe opady deszczu ze śniegiem do 5 l/mkw. i mokrego śniegu do 3 cm. Temperatura maksymalna osiągnie od 6 st. C na wschodzie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, okresami dość silny.

  Cieplej

  Piątek także zapowiada się pochmurno, choć możliwe są większe przejaśnienia. Deszcz popada na Pomorzu, spadnie do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 8 st. C na Podlasiu, przez 11 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr. W porywach rozpędzi się do 50-70 km/h.

  W sobotę przejaśnień mogą oczekiwać mieszkańcy północno-zachodniej części kraju, tam powinno być sucho. Poza tym dzień okaże się pochmurny z opadami deszczu do 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na zachodzie, przez 11 st. C w centrum kraju, do 14 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z kierunków zachodnich będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....