#BezKitu

"Koszty ochrony Macierewicza to był milion złotych"

Powołano zespół, który ma wyjaśnić działania podkomisji smoleńskiej. Jak podał szef MON, na jej działalność za czasów PiS zostało wydanych 35 milionów złotych. - Te wyliczenia są ciągle częściowe, odkrywamy karty po kolei - mówił w "Kampanii #BezKitu" w TVN24 Cezary Tomczyk (sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, KO). - Ta parakomisja, nawet gdy zakończyła pracę, generowała koszty dla Skarbu Państwa - podkreślił Tomczyk. Tomczyk zarzucił komisji Macierewicza, że "dopuściła się zniszczenia drugiego Tupolewa", czyli TU-154M nr 102, który "był świeżo po remoncie". - Żaden z tych pseudoekspertów nigdy nie badał wraku [prezydenckiego samolotu - przyp. red.], nie był na miejscu - dodał Tomczyk. Jego zdaniem członkowie komisji nie byli ekspertami badania wypadków lotniczych. Podał, że ochrona samego Antoniego Macierewicza "to był milion złotych". Tomczyk wyjawił także, że podkomisja była co roku powoływana na nowo decyzją Mariusza Błaszczaka, mimo wiedzy na temat jej działalności.

 

Więcej o podkomisji Antoniego Macierewicza w reportażu "Kocioł czarownic" Piotra Świerczka z "Czarno na białym".

 

Następnie Paulina Matysiak (Razem, Nowa Lewica) i Agnieszka Kłopotek (PSL, Trzecia Droga) komentowały skandaliczne słowa posłanki PiS Agnieszki Wojciechowskiej van Heukelom, która w oceniła zachowanie Magdaleny Filiks jako "wskazujące na przyzwyczajenie do różnych używek". - Takie słowa nie powinny paść - powiedziała Kłopotek. - Pewnych rzeczy mówić nie wypada - zgodziła się Matysiak. Według niej to żadne usprawiedliwienie, że posłanka PiS sprawuje tę funkcję po raz pierwszy. Gościnie Radomira Wita mówiły także o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży w Polsce.

 

W kolejnej części programu pytania zadawali: Jakub Marciniak (Młoda Polska), Gabriela Gładyszewska (Fundacja GrowSpace), Hubert Maciejewski (Fundacja Campus Polska) i Kacper Zakrzewski (Dom Spokojnej Młodości, Fundacja OFF School).

 

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tutaj znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, zadzwoń na numer 997 lub 112.