#BezKitu

Bocheński o podsłuchiwaniu Suskiego Pegasusem: to dowodzi, że służby działały bezstronnie

Rzecznik Prokuratury Krajowej potwierdził, że Marek Suski jest jedną z osób, które zostały zawiadomione w sprawie inwigilacji Pegasusem. - Ten system, który został stworzony do tego, żeby eliminować terrorystów, był wykorzystywany do podsłuchiwania opozycji i jak się okazuje, posłów własnej partii - skomentowała w programie "#BezKitu" w TVN24 Aleksandra Leo (Polska 2050, Trzecia Droga). Jak przyznała, "to jest porażające, jaki jest brak zaufania do własnych polityków, że trzeba ich podsłuchiwać i zbierać na nich haki". Tobiasz Bocheński (Prawo i Sprawiedliwość) uznał, że "kwestią kluczową w tej sprawie jest to, że sąd w każdej sprawie zgadzał się na podsłuchy". - Skoro pan Suski był podsłuchiwany, to dowodzi tego, że służby działały bezstronnie - powiedział. Goście Radomira Wita byli również pytani o listy do wyborów europarlamentarnych i kandydujących ministrów i wiceministrów. - My, jako Polska 2050, postępujemy inaczej, ponieważ jest praca do wykonania - mówiła Leo. Gdy Radomir Wit zwrócił uwagę, że są na niej wiceministrowie z Polski 2050, odparła, że "nie wiadomo jeszcze", ponieważ "listy zostaną ogłoszone w poniedziałek". Bocheński, zapytany o swoją kandydaturę i drugie miejsce na liście w Warszawie, odparł, że on też o tym słyszał. Pytany o kandydowanie do PE, mimo bycia radnym Warszawy, odparł, iż "przekonywał głównie do tego, że chce być prezydentem Warszawy".

 

Następnie w programie Łukasz Rzepecki (Kancelaria Prezydenta) i Arkadiusz Marchewka (sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Platforma Obywatelska) mówili między innymi o tym, czy możliwe jest, żeby ustawa o związkach partnerskich weszła w życie, a także o Mateuszu Morawieckim na zjeździe konserwatystów w Budapeszcie.

 

Wśród publiczności znaleźli się: Antoni Pluskota (Nowa Generacja), Jakub Juszczak (ranking szkół przyjaznych społeczności LGBTQ+, Fundacja GrowSpace), Filip Żółcik (Młoda Lewica), Paulina Kędzierska ("Młodzi o polityce"), Ida Rogalska (Fundacja OFF school), Mateusz Szymanek (Młoda Polska), Maciej Popławski (Nowa Nadzieja), Adam Nowak (Inicjatywa Wschód), Ola Jarosławska (Forum Młodych Ludowców).