#BezKitu

Stomatologia, botoks i Formuła 1. Borys Budka ujawnia wydatki Orlenu

W piątkowym wydaniu #BezKitu o byłych i obecnych prezesach, sytuacji w spółkach Skarbu Państwa i o ostatnich godzinach kampanii wyborczej. Gościem Radomira Wita w pierwszej części był minister aktywów państwowych Borys Budka, który odniósł się między innymi do zarzutów byłego prezesa Orlenu Daniela Obajtka, jakoby nie znał kultury międzynarodowej i biznesowej. - Szkoda, że pan Obajtek nie opowiedział również o wydatkach, na przykład stomatologicznych, które z kasy Orlenu również były pokrywane. Orlen traktowany był jak prywatny folwark. Nie wiem, być może jego biznesowi partnerzy również korzystali z zabiegu botoksu, bo taki wydatek się pojawia. (...) Oni płacili tymi kartami, a później pisali: prezent dla kontrahenta, spotkanie w Londynie, gdzieś w Dubaju - wskazał. Ponadto do listy wydatków wymienił jeden z najdroższych hoteli za zakończenie Formuły 1 - blisko 400 tysięcy złotych.

 

W drugiej części programu Patryk Michalski z Wirtualnej Polski oraz Róża Rzeplińska, szefowa serwisu Mamprawowiedziec.pl, komentowali w TVN24 samorządową dogrywkę. Michalski wskazał, że we Wrocławiu "jest oczekiwanie zmiany", choć bardzo często słyszy od mieszkańców, że nie mają swojego idealnego kandydata i "decydują się na to, aby ewentualnie utrzeć nosa obecnemu jeszcze prezydentowi". - Izabela Bondar prowadzi bardzo agresywną, aktywną kampanię i widać ją. Rewolucja na pewno będzie w Gdyni i w Krakowie, gdzie znacznie odmłodzi się prezydent, czy prezydentka i odmłodzi się styl zarządzania - dodała Rzeplińska.

 

W programie udział wzięli również przedstawiciele młodzieżówek: Kacper Urbaniak (Nowa Generacja), Artur Pytliński (Polska 2050, Trzecia Droga), Julia Dulas (Młodzi Razem), Kamil Kozłowski (Forum Młodych Ludowców), Aram Łuszczyński (Nowa Nadzieja), Aleksander Tkacz (Młodzi Nowocześni), Klara Nadolska (Fundacja Impuls), Jakub Kocjan (Akcja Demokracja), Oliwia Aziz (Fundacja #Niezamłodzi).

19.04.2024
Długość: 45 min