Kup sobie wieś z zamkiem. Poszukiwany "dobrotliwy nabywca"

Ze świata

cundalls.co.uk/tvn24.plWieś z zamkiem na sprzedaż za 20 mln funtów

20 mln funtów - tyle trzeba wydać, aby kupić wieś West Heslerton w hrabstwie North Yorkshire. W miejscu, gdzie "czas się zatrzymał" są 43 domy, pub oraz zamek z dworem - opisuje "The Independent".

Jak podaje brytyjski serwis wioska trafiła na sprzedaż wraz z domami i zamkiem z dworem. Przez ostatnie 150 lat należała do jednego rodu. By zostać nowym właścicielem West Heslerton trzeba wyłożyć co najmniej 20 mln funtów.

Wzrosną czynsze?

Mieszkańcy miejscowości mają obawy, czy nowi właściciele utrzymają niskie czynsze. Te gwarantowała im dotychczasowa właścicielka, która zmarła kilka lat temu. Tom Watson, dyrektor agencji nieruchomości Cundalls twierdzi, że wioska to miejsce, gdzie czas stanął w miejscu. Jego zdaniem wieś mogą czekać dwa scenariusze. - Albo trafi w ręce kogoś kto będzie chciał wykorzystać ją komercyjnie i wtedy czynsze wzrosną albo przejmie ją ktoś kto ma na tyle pieniędzy, że może pozwolić sobie na utrzymanie niskich czynszów - powiedział Tom Watson.

Co dalej?

Jak podaje "The Indepdendent" ostatnia właścicielka Ewa Dawnay, która zmarła w 2010 roku nie pozostawiając potomstwa, uważała, że mieszkańcy powinni także po jej śmierci, płacić niskie czynsze. Jednak czy tak będzie zależało od decyzji nowych właścicieli. - Dotąd mieliśmy oferty nie tylko od kupców z Wielkiej Brytanii, ale także Skandynawii i krajów arabskich - przyznał Watson i dodał, że ma nadzieję, że wieś trafi w ręce "dobrotliwego nabywcy".

Autor: msz/gry / Źródło: The Independent

Źródło zdjęcia głównego: cundalls.co.uk